Iwaszkiewicz i Błeszyński w trzech aktach

Wszystko jak chcesz – miłość Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego w trzech aktach to premierowy wieczór poświęcony niezwykłej relacji, bez której nie powstałyby jedne z najpiękniejszych utworów pisarza: Kochankowie z MaronyTatarakWzlot czy Sława i chwała oraz liczne wiersze. Wydarzenie odbędzie się 27 marca w warszawskim Klubie SPATiF.

„Wszystko jak chcesz – miłość Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego w trzech aktach” – plakat  (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Wszystko jak chcesz – miłość Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego w trzech aktach” – plakat (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Wybrane listy interpretować będą aktorzy: Bartosz Gelner, Jacek Poniedziałek, Mariusz Bonaszewski. Każdy z nich przedstawi inny, kluczowy dla związku okres. Od pierwszych myśli, zachwytu nad pięknem młodego towarzysza przez wspólne wyjazdy, namiętność, zdrady i zazdrość aż po listy pośmiertne, w których – po stracie ukochanego – Iwaszkiewicz próbuje na nowo ułożyć się ze sobą i nadchodzącą starością.

Komentarzem do prezentowanych fragmentów będzie rozmowa z Anną Król, która korespondencję opracowała i opatrzyła wstępem.

Premierowy wieczór poprowadzi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny. Pomoże wniknąć w świat adaptacji najsłynniejszych tekstów Iwaszkiewicza, które inspirowały m.in. Andrzeja Wajdę i Izabelę Cywińską.

Więcej informacji o książce Wszystko jak chcesz w serwisie News.o.pl

Wszystko jak chcesz – miłość Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego w trzech aktach
27 marca 2017 roku, godz. 19.00
Klub SPATiF w Warszawie
Organizator: Wilk & Król Oficyna Wydawnicza

Dodaj komentarz