• 2017-03-25

Apokalipsa we wsi Kamyk

Spektakl w reżyserii Agaty Dudy-Gracz Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk ma swoja premierę dziś w Nowym Teatrze w Poznaniu.

„Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk”, reż. Agata Duda-Gracz – plakat (źródło: materiały prasowe teatru)

„Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk”, reż. Agata Duda-Gracz – plakat (źródło: materiały prasowe teatru)

Jest taka wieś, w której powietrze zastygło. Jest taka wieś, w której cisza trwa nieprzerwanie: nie słychać w niej ani brzęczenia much, ani wiatru poruszającego kłosami zbóż na polach, ani nadjeżdżającego wozu… Jest taka wieś, w której nie ma dzieci, od lat nie ocieliła się żadna krowa, a kury nie znoszą jajek. Mechanizm rodzenia i umierania został wstrzymany. Nie tworzą się nowe rodziny. Połowa domów stoi pusta, bo pozostali tutaj wyłącznie najsilniejsi. I żaden z mieszkańców nie jest normalny. Czy przygotowywane z wielką pompą wesele Zuni i Siutka przerwie panowanie ciszy, ożywi lokalną społeczność i zakończy martwy sezon tradycyjnym „… i żyli długo i szczęśliwie”? A może postępującej apokalipsy nie da się już powstrzymać? Jedno jest pewne: nadciąga nieproszony gość weselny – zło.

Reżyseria, scenografia, kostiumy: Agata Duda-Gracz
Muzyka: Jakub Ostaszewski
Ruch sceniczny: Tomasz Wesołowski
Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk
Asystenci reżysera: Dagmara Olewińska, Natasza Sołtanowicz, Sylwia Gola, Maciej Hanusek
Asystentki scenografki: Alicja Trzcińska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), Aleksandra Kołodziejska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
Inspicjent: Hanna Kujawiak

Obsada: Dorota Abbe, Bożena Borowska-Kropielnicka, Gabriela Frycz, Karolina Głąb, Małgorzata Łodej-Stachowiak, Edyta Łukaszewska Anna Mierzwa / Agnieszka Różańska, Julia Rybakowska, Maria Rybarczyk, Marta Szumieł, Łukasz Chrzuszcz / Łukasz Schmidt (gościnnie), Radosław Elis, Michał Kocurek, Mateusz Ławrynowicz, Szymon Mysłakowski, Andrzej Niemyt, Bartosz Nowicki (gościnnie), Ildefons Stachowiak, Mariusz Zaniewski

Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk
Premiera: 25 marca 2017 roku
Nowy Teatr im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Dodaj komentarz