Salon Marcowy otwiera Adam Myjak

Zakopiańskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Adam Myjak. Rzeźba, rysunek, który odbędzie się 25 marca w Zakopanem w ramach Salonu Marcowego 2017.

Adam Myjak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Myjak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Salony Marcowe to romantyczna idea garstki artystów, wśród których znaleźli się Tadeusz Brzozowski, Tadeusz Dominik, Maria Jarema, Roman Modzelewski, Jerzy Nowosielski i Zenon Pokrywczyński, wspartych przez grono intelektualistów i życzliwych krytyków. Idea, która ludziom współczesnym jawi się jak pojęcie z obszaru mitu. Salon Marcowy 2017 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego inauguruje wystawa prof. Adama Myjaka – wybitnego rzeźbiarza, profesora Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wieloletniego i wielokrotnego rektora tej uczelni.

Adam Myjak – urodził się 3 stycznia 1947 roku w Starym Sączu. W 1965 r. roku rozpoczął studia na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Stanisława Kulona. Nie ograniczył się do pracowni jednego mistrza i kontynuował naukę także u prof. Stanisława Słoniny, prof. Zofii Demkowskiej i prof. Bohdana Chmielewskiego. Po ukończonych studiach rozpoczął pracę pedagogiczną na macierzystej uczelni.

Adam Myjak ma w swym dorobku projekt pomnika Homo Homini, upamiętniającego ofiary zamachów terrorystycznych na świecie. Monument został odsłonięty w 2006 roku w Kielcach, w piątą rocznicę ataku na World Trade Center w Nowym Jorku. W tym samym roku odbyła się wielka wystawa indywidualna w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, a następnie w 2007 roku w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W 2012 roku Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zorganizowała retrospektywną wystawę rzeźb Artysty z okazji 40-lecia pracy twórczej.

Adam Myjak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Myjak (źródło: materiały prasowe organizatora)

27 marca o godz. 11.00 w Zakopiańskim Centrum Kultury odbędzie się wykład otwarty prof. Adama Myjaka.

Adam Myjak. Rzeźba, rysunek
Od 25 marca do 21 maja 2017 roku
Wernisaż 25 marca 2017 roku, godz. 17.00
Zakopiańskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz