Czy bycie artystą się kalkuluje?

Fundacja Griffin Art Space oraz kuratorzy wspólnie zapraszają na otwarcie wystawy Volume of Effort, która zaplanowana jest jako pierwsza z cyklu wystaw o wspólnym tytule.

„Volume of Effort” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Volume of Effort” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Volume of Effort pomyślana jest jako cykliczny projekt, w którym uwaga artystów będzie się skupiała na strategiach spekulacji i nieprzewidywalności. Praktyka artystyczna, kiedy mieści się w obszarze sztuki lub kiedy poza niego wykracza, uwikłana jest w swoistą ekonomię dotyczącą wysiłku: Objętość wysiłku pojawia się jako obszar spekulacji, zarówno po stronie wytwórcy jak i odbiorcy, po stronie obrazu i jego odbicia – refleksji.

Kalkulując energię, która ma zostać „zainwestowana” w pracę, planując jej początek i koniec, posługujemy się sobie jedynie znanym wyobrażeniem, podobnie jak w momencie odbioru sobie jedynie znaną intuicją. Nie sposób streścić pojęcia zaproponowanego przez kuratorów Jakuba Czyszczonia i Mateusza Sadowskiego w jednej wystawie i jednym tekście, dlatego też pierwsza odsłona stanowi tym samym zapowiedź dalszych poszukiwań. Pierwsza wystawa odbędzie się w jednej z przestrzeni byłego Hotelu Polonez w Poznaniu.

Artyści: Mirosław Bałka, Anna Bąk, Jakub Czyszczoń, Gizela Mickiewicz, Witek Orski, Nicola Pecoraro, Mateusz Sadowski, Roman Stańczak

Volume of Effort
Kuratorzy: Jakub Czyszczoń, Mateusz Sadowski
Organizatorzy: Fundacja Griffin Art Space
Od 25 do 31 marca 2017 roku (po wcześniejszym uzgodnieniu)
Wernisaż: 24 marca 2017, godz. 18.00
Akademik Polonez w Poznaniu

Dodaj komentarz