• 2017-03-24

Startują Poznańskie Targi Książki

Dziś w Poznaniu rozpoczynają się targi przeznaczone dla miłośników czytania: 16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz 21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców (źródło: materiały prasowe organizatora)

16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców (źródło: materiały prasowe organizatora)

16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców

Targi Książki dla Dzieci poświęcone są promocji czytelnictwa wśród młodszego i dorastającego pokolenia. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją literatury kształtującej dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. To także miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy oraz prezentacji dokonań edytorskich i dyskusji merytorycznych.

Na te targi warto przyjść całą rodziną. Najmłodsi chętnie spędzą czas na aktywnych warsztatach ilustratorskich, animacjach i zabawach. Nieco starsza młodzież bardzo ceni sobie autorskie wpisy i autografy otrzymane podczas spotkań z autorami ich ulubionych książek. Rodzice będą mogli się dowiedzieć wielu ciekawostek, np. podczas spotkania z psychologiem dziecięcym czy różnorakich prelekcji.

21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Zarówno najnowsze, jak i te doskonale znane pozycje pojawią się w ofercie wydawnictw najważniejszych ośrodków naukowych z całej Polski oraz wydawców książek popularnonaukowych. Będzie można spotkać wydawnictwa ośrodków akademickich m.in. z Warszawy, Szczecina, Rzeszowa, Opola, Bydgoszczy, Lublina czy Łodzi. Fanów literatury historycznej i wojskowej ucieszy obecność wydawnictwa Bellona – jednego z sygnatariuszy Porozumienia Wydawców Książki Historycznej.

Bogatą ofertę wydawców uzupełnią interesujące spotkania, prelekcje i panele dyskusyjne, m.in. na temat prawa autorskiego w projektach wydawniczych. Cykliczne spotkania branżowe Forum Wydawców oraz trzy konkursy przeznaczone dla wydawców książki naukowej i popularnonaukowej co roku cieszą się dużą popularnością środowiska badawczego.

16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców
21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Od 24 do 26 marca 2017 roku
Poznań

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR