• 2017-03-24

Startują Poznańskie Targi Książki

Dziś w Poznaniu rozpoczynają się targi przeznaczone dla miłośników czytania: 16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz 21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców (źródło: materiały prasowe organizatora)

16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców (źródło: materiały prasowe organizatora)

16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców

Targi Książki dla Dzieci poświęcone są promocji czytelnictwa wśród młodszego i dorastającego pokolenia. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją literatury kształtującej dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. To także miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy oraz prezentacji dokonań edytorskich i dyskusji merytorycznych.

Na te targi warto przyjść całą rodziną. Najmłodsi chętnie spędzą czas na aktywnych warsztatach ilustratorskich, animacjach i zabawach. Nieco starsza młodzież bardzo ceni sobie autorskie wpisy i autografy otrzymane podczas spotkań z autorami ich ulubionych książek. Rodzice będą mogli się dowiedzieć wielu ciekawostek, np. podczas spotkania z psychologiem dziecięcym czy różnorakich prelekcji.

21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Zarówno najnowsze, jak i te doskonale znane pozycje pojawią się w ofercie wydawnictw najważniejszych ośrodków naukowych z całej Polski oraz wydawców książek popularnonaukowych. Będzie można spotkać wydawnictwa ośrodków akademickich m.in. z Warszawy, Szczecina, Rzeszowa, Opola, Bydgoszczy, Lublina czy Łodzi. Fanów literatury historycznej i wojskowej ucieszy obecność wydawnictwa Bellona – jednego z sygnatariuszy Porozumienia Wydawców Książki Historycznej.

Bogatą ofertę wydawców uzupełnią interesujące spotkania, prelekcje i panele dyskusyjne, m.in. na temat prawa autorskiego w projektach wydawniczych. Cykliczne spotkania branżowe Forum Wydawców oraz trzy konkursy przeznaczone dla wydawców książki naukowej i popularnonaukowej co roku cieszą się dużą popularnością środowiska badawczego.

16. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców
21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Od 24 do 26 marca 2017 roku
Poznań

Dodaj komentarz