• 2017-03-24

Pokochaj polski design w Lublinie

8 kwietnia w Warsztatach Kultury w Lublinie odbędzie się spotkanie i warsztaty z Beatą Bochińską, jedną z czołowych polskich ekspertek w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, autorką książki Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową.

Beata Bochińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Beata Bochińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Książka Bochińskiej to podręcznik początkującego kolekcjonera. Autorka wskazuje w jaki sposób zacząć budować własną kolekcję, gdzie szukać wiedzy, jaką ścieżkę obrać – czy kupować ikony designu (pewniaki, które są drogie), polować na prototypy i serie limitowane, czy też szukać nieznanych i jeszcze tanich perełek dizajnu, w nadziei, że ich wartość z czasem wzrośnie. Zdaniem autorki, moda na vintage design nie przemija, a wiedza o przeszłości może pomóc zrozumieć wartość współczesnego designu i nadchodzących trendów we wzornictwie.

Beata Bochińska, „Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Beata Bochińska, „Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się jeszcze więcej, Beata Bochińska przygotowała także warsztaty pt. Cenne przedmioty zaprojektowane w Polsce w latach 1950–1970 – polski design dla początkujących kolekcjonerów. Podczas warsztatów każdy uczestnik pozna zarys historii powojennego wzornictwa w Polsce, pozna metody, rozpoznawania, opisywania, katalogowania i fotografowania przedmiotów oraz stworzy własny plan tworzenia kolekcji, która z upływem lat zyska na wartości.

Warsztaty i spotkanie z Beatą Bochińską
8 kwietnia 2017 roku
Warsztaty: godz. 11.00–13.30
Spotkanie: godz. 15.00
Warsztaty Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz