Natalia Jamróz rzeźbi coś z niczego

Maximum / Minimum to wystawa Natalii Jamróz, składająca się z obiektów rzeźbiarsko-rysunkowych zbudowanych z odpadów fabrycznych. Powstałe formy zostały zainspirowane codziennością.

Natalia Jamróz, „Maximum / Minimum” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Jamróz, „Maximum / Minimum” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Materiały, z których tworzone są działa, oraz źródła inspiracji dla większości są czymś marginalnym, na czym skupia się minimum uwagi. Natalia Jamróz jednak postrzega je jako coś niesamowitego. Coś, co pojawiając się w postaci znaku, prostej informacji pochłania całą jej uwagę.

Jamróz mówi: W tych zazwyczaj omijanych przez większość ludzi miejscach znajduję materię, którą przerabiam na swój własny artystyczny język, przy czym każdorazowo staram się wyciągnąć jak najwięcej z tworzywa, nad którym pracuję. Materiałom przeznaczonym do utylizacji daję nowe życie: zmienia się ich forma, ale charakter pozostaje niezmienny.

Natalia Jamróz – urodziła się w 1990 roku w Kielcach. Absolwentka Wydziału Rzeźby na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest studentką studiów doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą i szeroko rozumianym rysunkiem. Tworzy obiekty rzeźbiarskie, instalację i wideo.

Natalia Jamróz. Maximum / Minimum
Od 24 marca do 6 kwietnia 2017 roku
Otwarcie wystawy: 24 marca 2017 roku, godz. 19.00
Pracownia Duży Pokój w Warszawie

Dodaj komentarz