• 2017-03-24

Spotkanie z mniejszym sobą

21 kwietnia do kin wchodzi Mały Jakub – wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego – zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.

„Mały Jakub”, reż. Mariusz Bieliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mały Jakub”, reż. Mariusz Bieliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jakub nie może pozbyć się wrażenia, że gdy przebywa w pracy, ktoś nieustannie zakrada się do jego mieszkania. Przypuszczenia się potwierdzają, gdy przyłapuje intruza na gorącym uczynku. Jest nim kilkunastoletni chłopiec, jego imiennik – Jakub. Spotkanie z nieproszonym gościem stanie się dla mężczyzny szansą do zmierzenia z odległymi, nie zawsze wygodnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Konfrontacja ta będzie również początkiem do zdobywania wiedzy o samym sobie – niespodziewanej, mrocznej, zepchniętej gdzieś poza granice codziennego postrzegania.

Obraz stawia pytania: na ile przeżycia z dzieciństwa rzutują na naszą dorosłość i czy jesteśmy w stanie świadomie stawić im czoła? W głównych rolach w produkcji występują: Mirosław Baka, Jan Sączek, Eryk Lubos, Dorota Kolak, Henryk Talar i Radosław Pazura. Za zdjęcia odpowiada dwukrotny zdobywca Polskich Nagród Filmowych Orły Arkadiusz Tomiak (m.in. Karbala, Obława). Muzykę skomponował Tomasz Łuc. Pod koniec 2016 roku Mały Jakub walczył o laury Konkursu Głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze.

Mały Jakub, reż. Mariusz Bieliński
Premiera: 21 kwietnia 2017 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz