• 2017-03-24

Odwiedź Dom Dźwięku Wojtka Blecharza

1 kwietnia na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki odbędzie się premiera spektaklu-instalacji Dom Dźwięku Wojtka Blecharza. Jest ona rezultatem poszukiwania wspólnotowości poprzez muzykę – to widzowie wraz z aktorami będą współtworzyć to wydarzenie.

Wojtek Blecharz, „Dom Dźwięku” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojtek Blecharz, „Dom Dźwięku” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzisiejsza nowa muzyka: koncertowa, symfoniczna lub operowa jest przeznaczona przede wszystkim do słuchania czy oglądania. Doświadczanie muzyki bardzo często ograniczone jest do intelektualnego procesu angażującego głównie zmysły wzroku i słuchu, co nie do końca idzie w parze z faktem, że nasza percepcja jest ucieleśniona, że „odbieramy świat” całym ciałem, zapominając, że dźwięk jest wibracją-materiałem, który możemy przecież poczuć nie tylko jako odbiorcy, ale też jako jego twórcy.

Dom Dźwięku jest miejscem, w którym można spędzić wolny czas, wspólnie coś przeżyć lub zrobić. Dom Dźwięku może być również rozumiany jako sytuacja, w której bez względu na światopogląd, czy społeczne podziały można razem doświadczać dźwięku, ale w innym wymiarze niż na tradycyjnym koncercie instalacji – zapowiada wydarzenie kompozytor i autor instalacji, Wojtek Blecharz.

Wojtek Blecharz to jeden z niewielu polskich kompozytorów muzyki poważnej młodego pokolenia, który jest znany na całym świecie, z wykształcenia jest oboistą i kompozytorem, ukończył klasę kompozycji w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (AMFC) w Warszawie i obronił doktorat na słynnej University of California w San Diego.

  • Reżyseria, muzyka: Wojtek Blecharz
  • Dramaturgia: Ariel Efraim Ashbel
  • Światło, obrazy wideo: Michał Jankowski
  • Obsada: Bożena Adamek, Lidia Bogaczówna, Halina Jarczyk, Ewelina Przybyła, Andrzej Bonarek, Tadeusz Zięba
  • Muzycy: Sara Haber, Dariusz Rogowski

Dom Dźwięku, reż. Wojtek Blecharz
Premiera: 1 kwietnia 2017 roku
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR