• 2017-03-23

Salon Książki Krakowskiej

29 marca w Starej Synagodze odbędzie się kolejny Salon Książki Krakowskiej. Tym razem zaprezentowany zostanie katalog wystawy czasowej Ostoja tradycji.

„Ostoja tradycji” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ostoja tradycji” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W katalogu towarzyszącemu wystawie znajdują się bogato ilustrowane artykuły na temat architektury, historii i społecznej roli Starej Synagogi. Pożytecznym uzupełnieniem wiedzy o dziejach zabytku i krakowskiego rabinatu są opracowania poświęcone badaniom archeologicznym prowadzonym przy Starej Synagodze w latach 2014–2016 oraz systematycznej prezentacji urzędujących rabinów krakowskiej gminy żydowskiej od średniowiecza po wiek XX.

W książce znajduje się także katalog obiektów prezentowanych na wystawie: prac malarskich i graficznych oraz zabytków archeologicznych, pozyskanych w trakcie wspomnianych badań przy Starej Synagodze w ostatnich trzech latach.

W spotkaniu wezmą udział autorzy artykułów zamieszczonych w publikacji: Eugeniusz Duda, Anna Jodłowiec -Dziedzic i Elżbieta Długosz z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Dariusz Niemiec z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie poprowadzi Marcin Baran.

Salon Książki Krakowskiej
29 marca 2017 roku, godz. 18.00
Stara Synagoga w Krakowie
Muzeum Historyczne miasta Krakowa

Dodaj komentarz