FETA 2017: wernisaż pokonkursowej wystawy plakatu

Jakimi tropami poszli tegoroczni uczestnicy konkursu, projektując „twarz” Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, będzie można przekonać się już 24 marca podczas wernisażu pokonkursowej wystawy plakatu w klubie Plama Gdański Archipelag Kultury na gdańskiej Zaspie.

Plakat FETA 2017, proj. Agata Stachowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat FETA 2017, proj. Agata Stachowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na konkurs wpłynęły 204 prace, zarówno z Polski, jak i zza granicy. Ostatecznie większością głosów zwyciężył projekt autorstwa Agaty Stachowiak z Poznania. Na wystawie pokonkursowej zostaną zaprezentowane, prócz zwycięskiego plakatu, 24 prace wybrane przez jurorów. Będzie można je podziwiać w Plamie do 28 kwietnia.

Plakat to ważny element całego wydarzenia, jakim jest festiwal FETA. Nadaje mu charakter, odróżnia go od innych działań kulturalnych realizowanych w mieście. Zawsze jest inny i zawsze nas zaskakuje – mówi Szymon Wróblewski – organizator festiwalu FETA, kierownik klubu Plama Gdański Archipelag Kultury. – Praca ta ma być do pewnego stopnia tworem osobnym, choć w wielu miejscach stycznym z naszym festiwalem. Plakat musi być spójny z ideą FETY, ale już nie szukamy bezpośredniego opakowania dla naszej imprezy. Nie zapominajmy, że organizujemy konkurs również po to, by promować twórców plakatów, dlatego organizujemy wystawy pokonkursowe najciekawszych prac – dodaje Wróblewski.

FETA 2017: wernisaż pokonkursowej wystawy plakatu
Od 24 marca do 28 kwietnia 2017 roku
Wernisaż 24 marca 2017 roku, godz. 18.00
Klub Plama Gdański Archipelag Kultury

Dodaj komentarz