• 2017-03-22

Fotograficzne mozaiki Jessici Backhaus

Na wystawie Pamięć w trzech odrębnych przestrzeniach zostanie zaprezentowany wybór prac z trzech serii fotograficznych Jessici Backhaus: One day in November, Once, still and forever oraz najnowszy cykl Six degrees of freedom.

Jessica Backhaus, „Pamięć” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jessica Backhaus, „Pamięć” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykle te są refleksją nad zmieniającą się rzeczywistością. Jak mówi Jessica Backhaus: „Moje fotografie są jak mozaika, układanka gloryfikująca, często niezauważane, piękno zwyczajnych chwil, a także są mieszanką dawnych miłości i zapomnianych wspomnień”. Backhaus inspiruje się ludźmi oraz pięknem przedmiotów, pasjonuje ją rejestrowanie uroku chwil codzienności, a sam akt fotografowania jest refleksją o jej sposobie patrzenia na świat.

Jessica Backhaus – urodziła się w 1970 roku, w Cuxhaven, dorastała w artystycznej rodzinie, w wieku 16 lat przeprowadziła się do Paryża, gdzie studiowała fotografię oraz komunikację wizualną. W 1995 roku pasja do fotografii zawiodła Backhaus do Nowego Jorku, gdzie asystowała fotografom oraz pracowała nad własnymi projektami. W 2009 roku postanowiła wrócić do Niemiec i zamieszkała w Berlinie.

Jessica Backhaus. Pamięć
Kuratorka: Agata Toromanoff
Od 23 marca do 7 maja 2017 roku
Spotkanie z artystką: 24 marca 2017 roku, godz. 18
Galeria Fotografii pf w Poznaniu

Dodaj komentarz