Budowanie ciałem w krajobrazie industrialnym

Już dziś rozpoczyna się wystawa Body Building, będąca efektem rezydencji artystycznej Aliny Belyaginy w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Alina Belyagina. Body Building, fot. Dymitry Pankov (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alina Belyagina. Body Building, fot. Dymitry Pankov (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mój artystyczny projekt jest próbą zagospodarowania pustych industrialnych przestrzeni ludzką cielesnością i obecnością. Chciałabym zaprezentować, jak mogą się wzajemnie dopełniać dwa – wydawałoby się – odmienne organizmy i struktury – ludzki oraz przemysłowy. Uważam, że brutalistyczna architektura może stanowić interesującą przestrzeń do organizacji działalności artystycznej – np. festiwali, wystaw itp. Mieszkając wcześniej w Katowicach, przekonałam się, że takie nowe i niebanalne rozwiązania w obrębie konstruktywistycznej i brutalistycznej zabudowy mogą przynieść niecodzienne efekty artystyczne i stać się inspiracją dla mieszkańców oraz turystów – mówi Alina Belyagina.

Więcej o wystawie Alina Belyagina. Body Building w serwisie Wydarzenia.o.pl

Alina Belyagina – choreografka i performerka, od kilku lat mieszka w Monachium. Wychowana w kulturze rosyjskiej, ale z choreografią i tańcem związała się dzięki pobytowi w Polsce. Ukończyła Uniwersytet Kultury i Sztuki w Moskwie. Studiowała również starogrecki i łacinę na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje na pograniczu sztuk wizualnych, łącząc taniec i choreografię z filozofią oraz literaturą.

Alina Belyagina. Body Building
Współpraca: Dymitry Pankov, Claudio Apicella
Wernisaż: 22 marca 2017 roku, godz. 19.00
Od 23 marca do 1 kwietnia 2017 roku
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dodaj komentarz