Dołącz do Akademii Fotografii Alternatywnej

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zaprasza do Akademii Fotografii Alternatywnej. Jeśli masz duszę eksperymentatora, dziecięcą ciekawość i poczucie humoru, a przede wszystkim interesuje Cię fotografia – AFA jest dla Ciebie.

Akademia Fotografii Alternatywnej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akademia Fotografii Alternatywnej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy wiesz jak samodzielnie zrobić aparat? Jak wywołać zdjęcie w ciemni? Zrobić fotografię bez użycia aparatu? Czy wiesz czym jest cyjanotypia, wielkoformatowa błona światłoczuła, lomografia, chemigram i camera obscura? Chciałbyś zrobić T-shirt z Twoim ulubionym zdjęciem? Nudzi Cię zwykła fotografia? Chciałbyś to robić inaczej? Organizatorzy zapraszają do Akademii Fotografii Alternatywnej.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone cyjanotypii. Dawniej cyjanotypia była jak współczesne xero. Dzięki niej można kopiować w świetle UV nawet zdjęcia z telefonu. Na zajęciach sam przygotujesz światłoczuły papier i naświetlisz na nim swoje odbitki w błękitnych odcieniach.

Zajęcia poprowadzą:  Kamil Myszkowski — fotograf, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem i współzałożycielem Grupy Fotograficznej Poza Kadrem działającej przy Miejskim Domu Kultury Kazimierz w Sosnowcu oraz Krzysztof Szlapa — rocznik 1987. Od urodzenia mieszka w Katowicach. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych.

Akademia Fotografii Alternatywnej. Cyjanotypia
24 i 25 marca 2017 roku
Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR