• 2017-03-21

Pomiędzy romantyzmem i modernizmem, czyli nowy album Stefana Wesołowskiego

Rite of the End to tytuł nowego album Stefana Wesołowskiego, który ukaże się 28 kwietnia nakładem francuskiego wydawnictwa Ici D’ailleurs (Matt Elliot, Chapelier Fou, Dalek, Yann Tiersen) we współpracy z brytyjskim wydawcą Mute Song (Nick Cave, Swans, Max Richter, Jóhann Jóhannsson).

Stefan Wesołowski (źródło: materiały prasowe)

Stefan Wesołowski (źródło: materiały prasowe)

Przedpremierowo materiał prezentowany był w zeszłym roku w legendarnym nowojorskim klubie (Le) Poisson Rouge oraz także w tyskiej Mediatece, na zaproszenie orkiestry Aukso.

Pomiędzy romantyzmem i modernizmem, Wagnerem i Benem Frostem, Rite of The End jest jak ścieżka dźwiękowa naszej cywilizacji, jak świadek naszej mutacji – tymi słowami wydawca albumu opisuje go w magazynie „The Wire”.

Stefan Wesołowski – jest kompozytorem, skrzypkiem, producentem muzycznym związanym z amerykańską wytwórnią płytową Important Records (Pauline Oliveros, Coil, Merzbow, Jozef Van Wissem, Eliane Radigue), francuską Ici D’ailleurs (Matt Elliot, Chapelier Fou, Dalek, Yann Tiersen) i brytyjskim publisherem Mute Song (Nick Cave, Swans, Max Richter, Jóhann Jóhannsson). Ukończył Academie Musicale de Villecroze (Francja). Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy. W 2008 roku nakładem Gusstaff Records/Fundacja Pointa, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury, ukazała się w Polsce debiutancka Kompleta – utwór napisany do tekstów brewiarzowych na dwa głosy, kwartet smyczkowy i elektronikę. W maju 2015 roku we francuskim wydawnictwie Ici D’ailleurs ukazała się reedycja tego materiału w formatach LP/CD/Digital. W październiku 2013 podczas festiwalu Unsound miała miejsce premiera kolejnego albumu artysty – Liebestod. Wydany przez wytwórnię Important Records materiał spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez międzynarodową krytykę. Wesołowski ma na swoim koncie także kolaboracje z innymi artystami, m.in. z Jacaszkiem, Szymonem Kaliskim, Wojciechem, Bartkiem i Piotrem Waglewskimi oraz Olem Walickim. Stefan Wesołowski jest także twórcą muzyki do wielu spektakli teatralnych, współpracuje z wiodącymi twórcami polskiego teatru, m.in. Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim, Jarosławem Tumidajskim i Adamem Nalepą. W styczniu 2015 roku podczas Sundance Festival miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o Marlonie Brando, pt. Listen To Me, Marlon, w reżyserii Stevana Rileya i z oryginalną ścieżką dźwiękową autorstwa Stefana Wesołowskiego.

Stefan Wesołowkski – Rite of the End
Premiera: 28 kwietnia 2017 roku
Ici D’ailleurs, Mute Song

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR