Wrocławskie produkcje filmowe zabrzmią na żywo

Już 5 kwietnia w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego w CeTA we Wrocławiu zabrzmią znane i lubiane melodie z filmów zrealizowanych we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Wysłuchać będzie można m.in. utworów z Pana Kleksa w kosmosie, Noża w wodzie, Salta czy serialu Czterej pancerni i pies.

Koncert muzyki filmowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert muzyki filmowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do współpracy zaprosiliśmy zdolnych instrumentalistów młodego pokolenia, którzy utworzyli dwa zespoły – damski i męski. Program wydarzenia to eklektyczne zestawienie kompozycji mistrzów polskiej muzyki współczesnej m.in. Wojciecha Kilara czy Krzysztofa Pendereckiego, z zupełnie nowymi i zaskakującymi interpretacjami piosenek z filmów Och Karol, Pan Kleks w kosmosie czy Wielka majówka – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor CeTA.

Kwietniowy koncert będzie okazją do wysłuchania na żywo muzyki filmowej, tak mocno związanej z wrocławskimi produkcjami. Przez 57 lat działania, we wrocławskiej Fabryce Snów powstało niemal 500 filmów i seriali, a razem z nimi wiele mniej lub bardziej znanych utworów i tematów muzycznych. Oprawę wydarzenia stanowić będą specjalnie na tę okazję przygotowane wizualizacje.

Koncert odbędzie się 5 kwietnia, o godz. 19.00, w hali zdjęciowej (obecnie Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego), w której zrealizowano wiele z filmów, których ścieżki dźwiękowe przeszły do kanonu polskiej muzyki filmowej.

Koncert Muzyki Filmowej
5 kwietnia 2017 roku, godz. 19.00
Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu

Dodaj komentarz