Wrocławskie produkcje filmowe zabrzmią na żywo

Już 5 kwietnia w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego w CeTA we Wrocławiu zabrzmią znane i lubiane melodie z filmów zrealizowanych we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Wysłuchać będzie można m.in. utworów z Pana Kleksa w kosmosie, Noża w wodzie, Salta czy serialu Czterej pancerni i pies.

Koncert muzyki filmowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert muzyki filmowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do współpracy zaprosiliśmy zdolnych instrumentalistów młodego pokolenia, którzy utworzyli dwa zespoły – damski i męski. Program wydarzenia to eklektyczne zestawienie kompozycji mistrzów polskiej muzyki współczesnej m.in. Wojciecha Kilara czy Krzysztofa Pendereckiego, z zupełnie nowymi i zaskakującymi interpretacjami piosenek z filmów Och Karol, Pan Kleks w kosmosie czy Wielka majówka – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor CeTA.

Kwietniowy koncert będzie okazją do wysłuchania na żywo muzyki filmowej, tak mocno związanej z wrocławskimi produkcjami. Przez 57 lat działania, we wrocławskiej Fabryce Snów powstało niemal 500 filmów i seriali, a razem z nimi wiele mniej lub bardziej znanych utworów i tematów muzycznych. Oprawę wydarzenia stanowić będą specjalnie na tę okazję przygotowane wizualizacje.

Koncert odbędzie się 5 kwietnia, o godz. 19.00, w hali zdjęciowej (obecnie Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego), w której zrealizowano wiele z filmów, których ścieżki dźwiękowe przeszły do kanonu polskiej muzyki filmowej.

Koncert Muzyki Filmowej
5 kwietnia 2017 roku, godz. 19.00
Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR