• 2017-03-21

Trwa festiwal #FiveFilms4Freedom

Tegoroczny program festiwalu #FiveFilms4Freedom, organizowanego już po raz trzeci przez British Council (brytyjską instytucję kulturalno-edukacyjną) i BFI (Brytyjski Instytut Filmowy), porusza różnorodne spektrum tematów: od transseksualnego rodzicielstwa poprzez machismo i seksualność po aplikacje randkowe.

#FiveFilms4Freedom (źródło: materiały prasowe organizatora)

#FiveFilms4Freedom (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pięć filmów jest dostępnych online w dniach 16–26 marca do bezpłatnego oglądania przez widzów na całym świecie. Filmy wybrano spośród programu odbywającego się w tym samym czasie festiwalu BFI Flare: London LGBT Film Festival.

We wtorek 21 marca odbędzie się kampania online zachęcająca do oglądania filmów w solidarności ze społecznością lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych (LGBT) w krajach, w których ich wolność i prawa są ograniczane. Aby przyłączyć się do kampanii promującej miłość jako prawo człowieka należy użyć hashtagu #FiveFilms4Freedom.

Po raz pierwszy cała piątka festiwalowych filmów jest produkcji brytyjskiej – to symboliczne upamiętnienie przypadającej na 2017 rok 50. rocznicy dekryminalizacji homoseksualizmu w Wielkiej Brytanii.

Filmy prezentowane podczas tegorocznego festiwalu:

  • Crush, reż. Rosie Westhoff
  • Where We Are Now, reż. Lucie Rachel
  • Heavy Weight, reż. Jonny Ruff
  • Still Burning, reż. Nick Rowley
  • Jamie, reż. Christopher Manning

#FiveFilms4Freedom
Od 16 do 26 marca 2017 roku
British Council
British Film Institute

Dodaj komentarz