• 2017-03-21

17. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Pod Baranami

Od 24 do 30 marca w Kinie Pod Baranami w Krakowie odbędzie się 17. Tydzień Kina Hiszpańskiego – jedyne w Polsce, coroczne wydarzenie poświęcone iberyjskiej kinematografii. Widzowie będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi i najciekawszymi dziełami hiszpańskich twórców filmowych.

17. Tydzień Kina Hiszpańskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

17. Tydzień Kina Hiszpańskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego w Kinie Pod Baranami rozpocznie się pokazem mrocznego thrillera Za późno na gniew – nakręconego na taśmie 16mm debiutu reżyserskiego Raula Arévalo, uznanego za najlepszy hiszpański film roku. Emocji dostarczy również kryminał Niech Bóg nam wybaczy, w którym dwóch policjantów ściga się z czasem próbując schwytać seryjnego mordercę.

Człowiek o tysiącu twarzy to precyzyjnie skonstruowana historia szpiega, któremu udało się oszukać cały kraj w największym przekręcie finansowym w historii. Grającego główną rolę Eduarda Fernándeza nagrodzono Srebrną Muszlą na MFF w San Sebastian. W Daleko od morza Imanola Uribe były członek organizacji ETA i naznaczona traumą młoda lekarka odkryją, że los zetknął ich już wiele lat wcześniej w tragicznych okolicznościach.

Na ekranie Kina Pod Baranami premierowo pojawi się także m.in Powrót do miłości, subtelny romans przywodzący na myśl dzieła francuskiej Nowej Fali. Film Jonasa Trueby, znanego festiwalowej publiczności reżysera Wszystkie piosenki są o mnie (12. TKH), zadebiutował w konkursie głównym ubiegłorocznego festiwalu w San Sebastian.

17. Tydzień Kina Hiszpańskiego
Od 24 do 30 marca
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz