Przypadki i interwencje Jacka Sroki

Przypadki i interwencje Jacka Sroki będzie można zgłębiać od 21 marca w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Ekspozycja przygotowana przez Agnieszkę Bartków jest czwartą wystawą z cyklu Niezależna sztuka polska lat 80. Przeszłość/teraźniejszość.

Jacek Sroka, „Kochankowie”, 1994, własność artysty, fot. Janusz Kozina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jacek Sroka, „Kochankowie”, 1994, własność artysty, fot. Janusz Kozina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie Przypadki i interwencje Jacka Sroki zaprezentowanych zostanie około sto prac artysty (obrazów, rysunków i grafik), począwszy od najwcześniejszych, z lat 80. ubiegłego wieku, po najnowsze – z 2016 roku, które uzupełnią filmy w reżyserii Jarosława Migonia – z pracowni Jacka Sroki oraz film do grafiki Seksualność ulicy Kwiatów Polskich.

Jacek Sroka – urodził się w 1957 roku w Krakowie. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1981 roku uzyskał dyplom w Pracowni Miedziorytu prof. Mieczysława Wejmana. Do roku 1989 pracował jako asystent w macierzystej uczelni. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek. W 2001 roku został laureatem Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza przyznawanej za najciekawszą wystawę indywidualną prezentowaną w Krakowie. Pięć lat później otrzymał Brązowy Medal Gloria Artis.

Przypadki i interwencje Jacka Sroki  
Kurator: Agnieszka Bartków
Od 21 marca do 4 czerwca 2017 roku
Wernisaż: 21 marca 2017 roku, godz. 18.00
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Dodaj komentarz