• 2017-03-20

Literacki Sopot o literaturze hiszpańskojęzycznej

Festiwal Literacki Sopot odbywa się rokrocznie od pięciu lat. W 2017 potrwa od 17 do 20 sierpnia, a jego tematem wiodącym będzie literatura hiszpańskojęzyczna. Kuratorem szóstej edycji został Tomasz Pindel.

6. Literacki Sopot (źródło: materiały prasowe organizatora)

6. Literacki Sopot (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzisiejsza literatura hiszpańskojęzyczna to prawdziwy ocean. Dlatego że nie mówimy o samej Hiszpanii, ale także o literaturach pozostałej dwudziestki krajów, w których mówi się, pisze i czyta po hiszpańsku – tłumaczy Tomasz Pindel, tłumacz literatury hiszpańskojęzycznej, kurator Literackiego Sopotu 2017. – Niebywale prężny rynek wydawniczy tego obszaru dostarcza dzieł zarówno pisarzy masowych, popularnych, zaspokajających oczekiwania i gusta rzeszy czytelników na całym świecie, jak i dzieła niezwykłych oryginałów: współczesne arcydzieła literackie, eksperymenty i śmiałe osobiste wizje, nie pomijając przy tym tzw. literatury środka, czyli znakomitej literacko, ale przystępnej prozy. Powieść, opowiadanie, kryminał, sensacja, romans, proza obyczajowa, polityczna czy historyczna – tam jest wszystko. Tego naprawdę nie można przegapić. I właśnie Literacki Sopot 2017 posłużyć może jako przepustka do tego literackiego świata – dodaje.

Claudia Piñeiro i Javier Cercas – Argentynka i Katalończyk, jako potwierdzenie różnorodności krajów hiszpańskojęzycznych – to pierwsi ogłoszeni goście tegorocznej edycji Literackiego Sopotu. Kolejni będą sukcesywnie ogłaszani na stronie internetowej festiwalu.

W ciągu pięciu lat w Sopocie gościło ponad 200 gości oraz ponad 75 tys. uczestników. Każdego roku miasto na cztery dni zmienia się w prawdziwy literacki kurort, a jego zakątki tętnią rytmem literackich spotkań, warsztatów i dyskusji. Festiwal to także wspólne czytanie, projekcje filmów, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki.

Literacki Sopot 2017
Od 17 do 20 sierpnia 2017 roku
Sopot

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR