Zofia Posmysz – spotkanie w MOCAK-u

MOCAK oraz Wydawnictwo Znak zapraszają 23 marca na spotkanie z pisarką i byłą więźniarką Auschwitz Zofią Posmysz, które poprowadzi kurator, krytyk i teoretyk sztuki Maria Anna Potocka. Wydarzenie łączy się z premierą książki Królestwo za mgłą (wywiad rzeka z pisarką przeprowadzony przez Michała Wójcika) oraz wznowieniem powieści Wakacje nad Adriatykiem.

Zofia Posmysz, fot. Magda Kuc (źródło: materiały prasowe)

Zofia Posmysz, fot. Magda Kuc (źródło: materiały prasowe)

Zofia Posmysz trafiła do Auschwitz, mając niespełna dziewiętnaście lat. Ponad siedemdziesiąt lat po wojnie zdecydowała się po raz pierwszy opowiedzieć całą swoją historię. W Królestwie za mgłą pisarka mówi o tym, skąd czerpała wewnętrzną siłę, choć była świadkiem niewyobrażalnego. I jak to się stało, że ponownie zaufała życiu.

Wakacjach nad Adriatykiem: Jak daleko może posunąć się człowiek – w okrucieństwie i miłości? Dwie kobiety, które trafiły do piekła. Pierwsza wierzy, że uda jej się przeżyć. Druga nie ma nawet nadziei. Choć wcześniej się nie znały, zaczyna je łączyć szczególna więź. Silniejsza wie, że musi uratować słabszą. Zrobi dla niej wszystko. Ale czy da się uratować kogoś, kto sam wydał na siebie wyrok? Wakacje nad Adriatykiem to powieść o niezwykłej relacji dwóch kobiet, oparta na wstrząsających wydarzeniach z życia Zofii Posmysz. Zaskakująco nowoczesne i odważne, odkryte na nowo arcydzieło literatury polskiej.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem: recepcja@mocak.pl lub w godzinach 11.00–15.00 pod numerem telefonu: 12 263 40 00.

Spotkanie z Zofią Posmysz
23 marca 2017 roku, godz. 18.00
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie

Dodaj komentarz