• 2017-03-18

Poszerz swoją wiedzę filmową – weź udział w kursie MovieMózg

Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty organizuje dla uczniów ostatnich klas gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych kurs MovieMózg. Dzięki niemu uczniowie mogą przygotować się do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, dowiedzieć się więcej o zagadnieniach z zakresu języka polskiego, wiedzy o mediach i wiedzy o społeczeństwie.

MovieMózg (źródło: materiały prasowe organizatora)

MovieMózg (źródło: materiały prasowe organizatora)

MovieMózg to trwający dwa semestry, składający się z 16 spotkań, kurs filmowy, który poprowadzą Małgorzata Wiśniewska i Małgorzata Bazan, doświadczone edukatorki filmowe. Uczestnicy będą spotykać się raz w tygodniu na półtorej godziny w IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Zakres tematyczny kursu jest zgodny z treścią informatora Olimpiady Wiedzy Filmowej i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową, oraz z wymaganiami nowej podstawy programowej.

MovieMózg to nie tylko zajęcia w szkolnej klasie. Raz w miesiącu uczestnicy wezmą udział w spotkaniu z twórcą (reżyserem, krytykiem filmowym, aktorem) w Kinie Muranów.

Kurs jest częścią ogólnopolskiego programu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej – projektu całorocznych projekcji filmowych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

MovieMózg 
Zapisy do 7 kwietnia 2017 roku
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Dodaj komentarz