• 2017-03-18

Konrad Banaszkiewicz fotografuje swoje miasto

Od 17 marca Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza na dwie nowe wystawy: rzeźb Grzegorza Niemyjskiego oraz fotografii Konrada Banaszkiewicza.

Konrad Banaszkiewicz, „No name” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konrad Banaszkiewicz, „No name” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konrad Banaszkiewicz (1975) – ukończył studia o kierunku Wychowanie Plastyczne na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zawodowo zajmuje się projektowaniem reklamowym we własnym studiu KORE-ART. Są to systemy identyfikacji, foldery, obszerne publikacje, ilustracje rysunkowe oraz mnóstwo innych rzeczy związanych z branżą poligraficzną i multimediami.

Banaszkiewicz tworzy również grafiki komputerowe. Do ich realizacji używa własnych zdjęć analogowych i cyfrowych oraz rysunków, malarstwa i rzeźby. Całość powstaje w Photoshopie wspomaganym takimi programami jak: Illustrator, 3dMax, Indesign. Są to prace o wysokiej rozdzielczości i nadają się do wydruków w dużych formatach.

Od kilku lat pasją Banaszkiewicza są podróże. Do tej pory podróżował po Mongolii, Uzbekistanie, Kirgizji, Ukrainie, Rumunii i Litwie. Banaszkiewicz brał udział w kilku wystawach, a jego prace prezentowane były m.in. w magazynie „Computer Arts” i wydawnictwie „ALTERED IMAGES New Visionaries in 21st Century Photography”.

Konrad Banaszkiewicz. Moje miasto
Od 17 marca do 9 kwietnia 2017 roku
Galeria Sztuki, Plac Katedralny 1 w Lublinie

Dodaj komentarz