Subiektywny Atlas Rzeczywistości

Wraz z nadejściem wiosny, Centrum Sztuki WRO zaprasza do udziału w spacerach ze szkicownikiem w ręku. Zeszłoroczne wycieczki ornitologiczno-rysunkowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w 2017 roku WRO kontynuuje projekt w poszerzonej formule.

 „Subiektywny Atlas Rzeczywistości” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Subiektywny Atlas Rzeczywistości” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tematyka sobotnich spacerów będzie związana z programem wystawienniczym Centrum Sztuki WRO. Uczestnicy przyjrzą się różnym, otaczającym ich zjawiskom i miejscom, często nieznanym i pomijanym na co dzień. Będą więc poznawać Wrocław, a rysunku użyją jako wyjątkowego sposobu notowania naszych obserwacji. W ten sposób za pomocą zapisków, szkiców i skojarzeń każdy stworzy swój Subiektywny Atlas Rzeczywistości.

Pierwszy tegoroczny spacer będzie dotyczył wrocławskich zabytków hydrotechniki mieszczących się w okolicach ulicy Na Grobli. Działanie poprowadzą Lena Czerniawska, rysowniczka i asystentka w pracowni Rysunku Kreatywnego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Stanisław Januszewski, historyk techniki związany z Fundacja Otwartego Muzeum Techniki / Muzeum Odry. Spacer rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa około 2 godziny. Zaczynamy zbiórką przy Moście Oławskim.

Działanie ma swobodny charakter, bez ograniczeń wiekowych, a zdolności rysunkowe nie są konieczne. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną zestawy do rysowania. Pogoda też nie przeszkodzi – jest zaplanowany program na wypadek deszczu.

Subiektywny Atlas Rzeczywistości – Zabytki Hydrotechniki
Spacer rysunkowy
Organizator: Centrum Sztuki WRO
18 marca 2017 roku, godz. 10.00

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR