Subiektywny Atlas Rzeczywistości

Wraz z nadejściem wiosny, Centrum Sztuki WRO zaprasza do udziału w spacerach ze szkicownikiem w ręku. Zeszłoroczne wycieczki ornitologiczno-rysunkowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w 2017 roku WRO kontynuuje projekt w poszerzonej formule.

 „Subiektywny Atlas Rzeczywistości” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Subiektywny Atlas Rzeczywistości” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tematyka sobotnich spacerów będzie związana z programem wystawienniczym Centrum Sztuki WRO. Uczestnicy przyjrzą się różnym, otaczającym ich zjawiskom i miejscom, często nieznanym i pomijanym na co dzień. Będą więc poznawać Wrocław, a rysunku użyją jako wyjątkowego sposobu notowania naszych obserwacji. W ten sposób za pomocą zapisków, szkiców i skojarzeń każdy stworzy swój Subiektywny Atlas Rzeczywistości.

Pierwszy tegoroczny spacer będzie dotyczył wrocławskich zabytków hydrotechniki mieszczących się w okolicach ulicy Na Grobli. Działanie poprowadzą Lena Czerniawska, rysowniczka i asystentka w pracowni Rysunku Kreatywnego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Stanisław Januszewski, historyk techniki związany z Fundacja Otwartego Muzeum Techniki / Muzeum Odry. Spacer rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa około 2 godziny. Zaczynamy zbiórką przy Moście Oławskim.

Działanie ma swobodny charakter, bez ograniczeń wiekowych, a zdolności rysunkowe nie są konieczne. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną zestawy do rysowania. Pogoda też nie przeszkodzi – jest zaplanowany program na wypadek deszczu.

Subiektywny Atlas Rzeczywistości – Zabytki Hydrotechniki
Spacer rysunkowy
Organizator: Centrum Sztuki WRO
18 marca 2017 roku, godz. 10.00

Dodaj komentarz