• 2017-03-17

Short Waves Festival 2017 – najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina

Krótko, treściwie, różnorodnie. Short Waves Festival 2017 to 9. edycja międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych, który rozpocznie się 21 marca w Poznaniu.

„Polonez”, reż Agnieszka Elbanowska – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Polonez”, reż Agnieszka Elbanowska – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest „beyond borders”, które obrazuje postępujący proces zacierania się granic pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki, a także spadek znaczenia podziału na twórców i odbiorców kultury. Motto to wyraża również umowność granic geograficznych we współczesnym świecie wobec zjawisk takich jak kryzys migracyjny, negatywne konsekwencje globalizacji ekonomii czy nowe ruchy i zjawiska społeczne umocowane jedynie w rzeczywistości wirtualnej. Hasło festiwalu stanowi jedynie trop interpretacyjny i zachęca do pogłębionej refleksji nad wielością tematów i wątków, podejmowanych w ramach realizowanego programu.

Short Waves Festival to sieć filmowych wydarzeń, rozproszonych w przestrzeni miejskiej. Ich trzonem są pokazy konkursowe – zestawy starannie wyselekcjonowanych filmów krótkometrażowych obejmujących cztery kategorie: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Dances With Camera i eksperymentalne unxpctd.mov. Istotnym punktem programu pozakonkursowego jest w tym roku fokus na kino niemieckie, w ramach którego zaprezentowane zostaną sety filmowe z m.in: Zebra Poetry Film Festival oraz Kurzfilmtage Oberhausen, retrospektywa Christopha Girardeta oraz wystawa Matthiasa Wermke i Mischy Leinkaufa.

Short Waves Festival 2017 
Od 21 do 26 marca 2017 roku
Organizator: Fundacja Ad Arte
Poznań

Dodaj komentarz