• 2017-03-17

Wrocławski Teatr Tańca inauguruje działalność

Wrocławski Teatr Tańca to nowy teatr, który oficjalnie rozpocznie swoją działalność 1 kwietnia w Centrum Historii Zajezdnia. Premierowy spektakl pt. Klatka z łez oparty jest na dramatach Sarah Kane Psychoza 4.48 i Łaknąć. Reżyseruje go Bożena Klimczak. Sprzedaż biletów w formie cegiełek-zaproszeń właśnie wystartowała.

Wrocławski Teatr Tańca, fot. Dominik Fraj / Szyszka Studio (źródło: materiały prasowe)

Wrocławski Teatr Tańca, fot. Dominik Fraj / Szyszka Studio (źródło: materiały prasowe)

Przygotowania do premiery inauguracyjnego spektaklu trwają już od października. Próby rozpoczęły się w lutym i odbywają się w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA we Wrocławiu. W spektaklu wystąpi ośmiu aktorów; są to: Zuzanna Kasprzyk, Franciszka Kierc-Franik, Karolina Szymańska, Paulina Woś, Albert Ciastek, Jan Grządziela, Adrian Koszewski, Radosław Lis. Wszyscy zostali wyłonieni w trakcie castingu, który odbył się w styczniu tego roku i przyciągnął tancerzy z całego kraju.

Założyciele Teatru – Bożena Klimczak i Michał Bober – zdecydowali się na zbiórkę pieniędzy na produkcję spektaklu w formie crowdfundingu poprzez portal wspieramkulture.pl, a dystrybucja biletów odbywa się wyłącznie w formie zaproszeń. Wspierając projekt, jakim jest premierowy spektakl, można otrzymać m.in. zaproszenie na Klatkę z łez. Zbiórka trwa do 31 marca.

Wrocławski Teatr Tańca – logotyp (źródło: materiały prasowe)

Wrocławski Teatr Tańca – logotyp (źródło: materiały prasowe)

Na premierze obecni będą przedstawiciele władz, instytucji kultury, przedstawiciele świata teatru oraz dziennikarze.

Wrocławski Teatr Tańca – inauguracja działalności
1 kwietnia 2017 roku
Centrum historii Zajezdnia, Wrocław

Dodaj komentarz