Studenci łódzkiej ASP współtworzą nowe osiedle

Ogłoszono laureatów konkursu na projekt artystyczny, który wzbogaci przestrzeń osiedla mieszkaniowego – Awangarda Łagiewniki Park. Tę niecodzienną formę zaliczenia z nagrodami ogłosiła dla studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych firma REAL Development Group. Nagrodzone projekty zostaną wprowadzone do realizacji.

Biblioteka, Julia Kozioł (źródło: materiały prasowe organizatora)

Biblioteka, Julia Kozioł (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jury wybrało cztery projekty, każdy z nich będzie wykonany. Przyznano dwie pierwsze nagrody, jedną z nich otrzymała Iwona Pieczara, za projekt Sensorio, w niezwykły sposób łączący artystyczne i użytkowe zagospodarowanie terenu osiedla. Kolejną, ale do podziału między dwie autorki, jurorzy przyznali pracy zbiorowej w zakresie ceramiki. Agata Dziuba zrealizowała w niej projekt kafli, inspirowanych pismem Władysława Strzemińskiego. Jej partnerka, Beata Stusińska, przygotowała projekt kafli modułowych systemu. Wyróżnienie odebrała Julia Kozioł, za instalację plenerową pod hasłem Biblioteka pod gołym niebem.

W konkursie brali udział studenci z różnych semestrów i pracowni, na kierunkach: Wzornictwo i Architektura Wnętrz. Wpłynęło dziesięć różnych projektów, pojawiły się zarówno koncepcje artystycznego zagospodarowania przestrzeni między budynkami osiedla Awangarda, jak i prace wnętrzarskie, z dużym naciskiem na ceramikę.

To ważne, że młodzież w praktyce poznaje sens właściwego traktowania przestrzeni użytkowej poprzez sztukę […]. Współpraca z dużym deweloperem daje im szansę poważnego sprawdzenia się w pracy, jeszcze przed rozpoczęciem zawodowej drogi.Cieszę się, że typowo artystyczne pomysły będą zrealizowane – mówił podczas ogłoszenia konkursu prof. Krzysztof Chróścielewski, kierownik Katedry Wzornictwa łódzkiej ASP, opiekun naukowy projektu.

Ogłoszenie laureatów na projekt artystyczny realizowany w Awangarda Łagiewniki Park
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Real Development Group

Dodaj komentarz