• 2017-03-16

Crammed Discs na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Niezwykle ważnym elementem festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który w tym roku odbywa się w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina, są coroczne prezentacje wyjątkowych wytwórni płytowych. W tym roku wybór padł na legendarną oficynę belgijską – Crammed Discs.

Konono Nº1 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konono Nº1 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Działający nieprzerwanie od ponad 35 lat label wypracował sobie uznanie i markę na całym świecie. Pomimo tego, iż bazą wytwórni jest Bruksela, Crammed Discs nie skupia się tylko na muzyce belgijskiej czy nawet europejskiej. Wprost przeciwnie, wydawane jest tu bardzo szerokie spektrum muzyczne począwszy od world music, poprzez rock, jazz, nową falę, post punk, aż po nowoczesną elektronikę. Wytwórnia prezentuje artystów z całego świata, a w ich bogatym, liczącym dziś ponad 350 tytułów katalogu, odnaleźć można zespoły z Azji, Afryki, obu Ameryk czy też licznych zakątków Europy.

Na światowym rynku muzycznym Crammed Discs od dawna postrzegany jest jako label przełamujący granice, zaangażowany, odważny i poszukujący. Z biegiem lat, w ramach działalności wytwórni, zrodziły się już nawet tematyczne sub-labele dedykowane m.in współczesnej muzyce brazylijskiej czy też niszowej elektronice.

W ramach prezentacji Crammed Discs, na jedyne koncerty tego lata, do Lublina przyjedzie aż pięciu wykonawców związanych z wytwórnią. Stany Zjednoczone oraz nurt nowofalowy reprezentować będzie kultowy Tuxedomoon. W podróż do Afryki zabierze nas zjawiskowe Konono Nº1, zaś tanecznego seta z niezwykle dynamiczną i żywiołową muzyką zapewni holenderskie Skip & Die. Gratką dla fanów wytwórni będzie bez wątpienia koncert zespołu Marca Hollandera (szefa i założyciela oficyny) – Aksak Maboul, belgijska legenda kontrkultury lat 80. Zespół wystąpi wraz z Veronique Vincent oraz z gościnnym udziałem artystów z grupy Aquaserge. Młodzi Francuzi zagrają też własny materiał, bowiem koncert Aquaserge dopełni całości prezentacji Crammed Discs.

Tradycyjnie, poza samą muzyką, na festiwalu nie zabraknie spotkań związanych z wytwórnią, projekcji filmowych i unikalnych wydawnictw Crammed Discs dostępnych w naszym Klubie Festiwalowym. Do Lublina, na nasze zaproszenie, przyjadą też specjalni goście – założyciel wytwórni Marc Hollander oraz jego wieloletnia współpracowniczka, Hanna Gorjaczkowska.

Wszystko to sprawia, że podczas najbliższej edycji festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia będziemy mieli przyjemność zapoznać się z wytwórnią niezwykłą, ludźmi pełnymi pasji oraz niesamowitą muzyką, opartą mocno o tożsamość kulturową i wielką wrażliwość artystów. Będzie to wydarzenie szczególnie wyjątkowe w kontekście obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina – miasta uchodzącego od lat za jedno z najważniejszych miejsc spotkania Wschodu i Zachodu.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia
Od 5 do 9 lipca 2017 roku
Lublin

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR