Sztuka, Internet, Galeria

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wystawę Ewy Sadowskiej, laureatki konkursu dla młodych artystów pt. Aneks.

Ewa Sadowska, „All Towels Must Fall” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ewa Sadowska, „All Towels Must Fall” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Komentarz Ewy Sadowskiej o wystawie: All Towers Must Fall to tytuł albumu zespołu, którego stronę najwyraźniej polubiłam kiedyś na Facebooku; mignął mi raz przed oczami podczas scrollowania i na długo zapadł w pamięć – z błędem (powielonym w tytule mojej wystawy).

Projekt przygotowany dla Galerii Sztuki Współczesnej polega na tym, że przez czas trwania wystawy ściana galerii stanie się miejscem publikacji różnego typu treści, które przyjdzie mi do głowy zapisać w moim komputerze lub telefonie. Galeria Aneks GSW zamieni się w ekran rejestrujący online moją aktywność w Internecie.

Ewa Sadowska – urodziła się w 1989 roku w Lewinie Brzeskim. Ukończyła Liceum Plastyczne w Opolu i studiowała na takich uczelniach, jak Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Vysoká škola výtvarných umení w Bratysławie (w ramach programu Erasmus). Dyplom uzyskała na Wydziale Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie realizuje program postdyplomowy Kaolin – Art and Design in Contemporary Ceramics w École nationale supérieure d’art w Limoges (Francja), z trzymiesięczną rezydencją w Jingdezhen Ceramic Institute (Chiny). Współtworzy zespół Sorja Morja z siedzibą w Warszawie.

Ewa Sadowska. All Towels Must Fall
Kuratorka projektu Aneks – konkurs dla młodych artystów: Agnieszka Dela-Kropiowska
Od 17 marca do 17 kwietnia 2017 roku
Wernisaż: 16 marca 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Dodaj komentarz