• 2017-03-15

Weekend Księgarń Kameralnych odbędzie się w całej Polsce

Idea Weekendu Księgarń Kameralnych narodziła się w zeszłym roku w Warszawie. W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć swoje działania na całą Polskę. Do udziału w tegorocznym Weekendzie Księgarń Kameralnych już zgłosiło się 30 punktów z Warszawy oraz drugie tyle z Krakowa, Poznania, Lublina, Torunia, Sopotu, Gdańska, Cieszyna, Bydgoszczy, Łodzi i Wrocławia.

Warszawski Kolektyw Księgarń Kameralnych, fot. Tomek Mateusiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawski Kolektyw Księgarń Kameralnych, fot. Tomek Mateusiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 2016 roku księgarze z Warszawskiego Kolektywu Księgarń Kameralnych zorganizowali dwudniowe święto obfitujące w ciekawe i czasem nietypowe dla ich lokali działania (m.in. koncert Marcina Świetlickiego w antykwariacie, speed dating z pisarzami czy silent disco w księgarni). Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów i mieszkańców Stolicy.

Również w tym roku 22 i 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki we wszystkich zaangażowanych księgarniach i antykwariatach odbędą się spotkania autorskie, panele na temat czytelnictwa w Polsce, warsztaty dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, zabawy dla najmłodszych i spacery miejskie. Do Warszawy przyjadą księgarze z kultowych księgarń niezależnych z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Organizatorzy kładą nacisk na promocję małych, niezależnych wydawnictw oraz książek spoza list bestsellerów.

Żeby spełnić swoje marzenie o otwartych, pełnych życia księgarniach organizatorzy potrzebują jednak wsparcia „książkolubów”. Organizację wydarzenia można wesprzeć na portalu Pomagam.pl.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Kolejne punkty programu publikowane będą do daty wydarzenia na Facebooku i stronie internetowej Weekendu Księgarń Kameralnych.

II Weekend Księgarń Kameralnych
22 i 23 kwietnia 2017 roku

Dodaj komentarz