Zaprojektuj małą architekturę inspirowaną kulturą Lublina

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie projektu Patterns of Europe | Wzory Europy. W tym roku uczestnicy zmierzą się z tematem mebla miejskiego. Najlepsza praca zostanie nagrodzona.

Patterns of Europe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Patterns of Europe (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku Lublin obchodzi Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich, jest to zatem rok wyjątkowy i taka też będzie tegoroczna edycja projektu Patterns of Europe | Wzory Europy, która odbędzie się pod hasłem: Meblujemy miasto! Z okazji rocznicy został ogłoszony konkurs na element małej architektury inspirowany tradycyjnym wzornictwem regionu.

Projektowanie mebla dla Lublina ma na celu zwrócenie uwagi zarówno uczestników projektu, jak i mieszkańców miasta na coraz bardziej docenianą rolę przestrzeni publicznej jako niezwykle istotnego składnika krajobrazu miejskiego. Poprzez elementy designu w przestrzeni miejskiej można kształtować estetyczny charakter Lublina, wywoływać pozytywne emocje oraz sprowokować dyskusję o odpowiedzialności za wizualną stronę przestrzeni publicznej. Konkurs na mebel dla Lublina zainspirowany tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny to też olbrzymia zachęta do zainteresowania się bogactwem kultury ludowej, aby tworzyć projekty przedmiotów całkowicie nowych i unikalnych.

W ramach tegorocznej edycji projektu odbędą się również warsztaty z projektantami z całej Polski, którzy w swoich pracach znajdują równowagę pomiędzy ginącą tradycją a nowoczesnym projektowaniem, równocześnie tworząc koncepcje nastawione na innowacje, oraz spotkania których tematem będzie krajobraz miejski, przestrzeń publiczna i wpływ architektury na ludzi i ich codzienne życie.

Patterns of Europe | Wzory Europy 2017 – Meblujemy miasto!
Termin zgłaszania prac: 31 lipca 2017 roku
Warsztaty Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz