Horror mediów społecznościowych. Spotkanie z Michałem Olszewskim

Pauza in Garden zaprasza na spotkanie z Michałem Olszewskim poświęcone jego najnowszej książce #upał, będącej „miażdżącą diagnozą naszej cywilizacji”. Rozmowę z autorem przeprowadzi Paulina Małochleb.

Michał Olszewski, „#upał” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Michał Olszewski, „#upał” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Wszystko dzwoni, pika, wibruje. Klikasz, odbierasz, gnasz. Zewsząd dopadają cię setki newsów. Nie pamiętasz, co czytałeś, dlaczego, gdzie, po co. Uwięziony w wirtualnym świecie nie dostrzegasz odległej o milion lat świetlnych rzeczywistości, aż w brutalny sposób przypomni ci o swoim istnieniu.

Juliusz Kurkiewicz napisał o #upale, że to „Houellebecqowska powieść o tym, jak w erze mediów społecznościowych społeczeństwo przestało istnieć. Horror epoki Facebooka”. To opowieść o pułapce, w którą wpaść może każdy, o sieci, którą na nas zastawiono, o (nie)obecności, pracoholizmie, manipulacji.

Michał Olszewski jest nagradzanym dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, znanym prozaikiem i reportażystą, laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego (2015) za Najlepsze buty na świecie, nominowanym do Nagrody Literackiej Gdynia.

Michał Olszewski – spotkanie
17 marca 2017 roku, godz. 18.00
Pauza in Garden w Krakowie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR