Polska na Targach Książki w Londynie

Już dziś rozpoczynają się wydarzenia towarzyszące w ramach Londyńskich Targów Książki, które oficjalnie potrwają od 14 do 16 marca. Gościem honorowym Targów, czyli Market Focus, jest Polska. Imprezę zainauguruje sympozjum naukowe o Josephie Conradzie. Zaraz po nim Dyrektor Instytutu Książki wręczy Found in Translation Award dla najlepszego tłumacza literatury polskiej na język angielski.

Books From Poland, Londyńskie targi Książki – logotyp (źródło: materiały Instytutu Książki)

Books From Poland, Londyńskie targi Książki – logotyp (źródło: materiały Instytutu Książki)

Obecność Polski na targach będzie oparta na programie kulturalnym oraz branżowym. Kręgi tematyczne spotkań z twórcami literatury to polska poezja, literatura kryminalna, historyczna, reportaże, książki ilustrowane oraz translatoryka. Do Londynu zostali zaproszeni m.in. Jacek Dehnel, Artur Domosławski, Ewa Winnicka, Zygmunt Miłoszewski, Jacek Dukaj, Olga Tokarczuk, Aleksandra i Daniel Mizielińscy oraz Marta Ignerska.

Olga Tokarczuk jest pisarką wybraną przez organizatorów londyńskich targów jako jedna z trzech autorów dnia. Oznacza to, że będzie jej poświęcony cały jeden dzień festiwalowy (środa). Pisarka weźmie udział w dyskusjach dotyczących polskiej tożsamości i wielokulturowości, poznawania polskiej kultury z perspektywy kobiecej, przekraczania granic literatury gatunkowej oraz historii w literaturze. Tokarczuk porozmawia również z Deborah Levy – brytyjską pisarką nominowaną do Nagrody Bookera, której powieść Gorące mleko ukaże się pod koniec maja nakładem Wydawnictwa Znak – o podobieństwach i różnicach między polską a brytyjską prozą.

Bieżące informacje na temat Targów można śledzić na stronie Instytutu Książki.

The London Book Fair. Market Focus: Poland
Od 14 do 16 marca 2017 roku
Londyn

Dodaj komentarz