• 2017-03-11

Przyszedł mężczyzna do kobiety – premiera w Mazowieckim Instytucie Kultury

Tytuł sugeruje, że to dopiero początek. Brzmi też jak standardowe rozpoczęcie dobrego dowcipu. I choć w temacie miłości często bywa śmiesznie, to bywa również strasznie, a to przecież, jak wiemy, domena rosyjskiego dramatopisarstwa. Przyszedł mężczyzna do kobiety Siemiona Złotnikowa to nowy spektakl Mazowieckiego Instytutu Kultury. Premiera 11 marca.

„Przyszedł mężczyzna do kobiety” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Przyszedł mężczyzna do kobiety” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Nie ma bardziej uniwersalnego i zarazem banalnego tematu niż miłość, lecz chociaż wszystkie historie miłosne wydają się podobne, każda z nich jest inna. W sztuce Złotnikowa poznajemy historię Diny i Wiktora – zwykłą a zarazem niezwykłą, komiczną i dramatyczną, zabawną i smutną… jak samo życie. Oboje po przejściach i z przeszłością, oboje samotni, rozżaleni i spragnieni ciepła, bliskości oraz szczęścia u boku innej osoby.

Sztuka Przyszedł mężczyzna do kobiety na pewno spodoba się tym widzom, którzy cenią w teatrze dobrą zabawę i żart na poziomie, ale nie stronią od odważnych refleksji i odniesienia scenicznych emocji do własnych doświadczeń, przepuszczenia teatralnej fikcji przez filtr własnego ja. W końcu, jak pisał inny rosyjski autor, z samych siebie się śmiejemy, a sytuacja pt. Przyszedł mężczyzna do kobiety dotyczy przecież każdego.

W spektaklu zagrają Anna Wojton i Leon Charewicz pod artystyczną opieką Jerzego Bończaka.

Siemion Złotnikow, Przyszedł mężczyzna do kobiety
Premiera: 11 marca 2017 roku, godz. 19.00
Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR