Polska szkoła plakatu oraz kontynuatorzy

Od 11 marca widzowie Teatru Wielkiego w Łodzi będę cieszyć się dodatkową atrakcją w postaci wystawy plakatów pt. Polska szkoła plakatu oraz kontynuatorzy.

„Polska szkoła plakatu oraz kontynuatorzy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Polska szkoła plakatu oraz kontynuatorzy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bogata kolekcja pochodząca z zbiorów archiwalnych teatru to nie tylko cenna kronika wizualna 50 lat Teatru Wielkiego, to także imponująca ilustracja tego, co w polskim plakacie najcenniejsze i najbardziej wartościowe – syntezy różnych gatunków sztuki, talentu i wyobraźni autorów.

Prezentacja twórców i reprezentantów znanej i cenionej na całym świecie polskiej szkoły plakatu, jej spadkobierców i kontynuatorów to rzadka okazja do spotkania z historią polskiego plakatu, możliwość konfrontacji trendów i technik plastycznych, a także szansa przeżycia cennych artystycznych doznań. Trudno bowiem wyobrazić sobie polski plakat teatralny bez takich nazwisk jak: Jan Lenica, Waldemar Świerzy, Iwo Dobiecki, Tadeusz Jodłowski, Krzysztof Pankiewicz, Franciszek Starowieyski, Janusz Wiśniewski, Ryszard Peryt, Mariusz Chwedczuk, Ryszard Kaja, Piotr Karczewski.

Kuratorem wystawy jest Ryszard Kuba Grzybowski – autor plakatu do pierwszej premiery Teatru Wielkiego w Łodzi – Halki Moniuszki i wielokrotnie nagradzanego do Aidy Verdiego.

Polska szkoła plakatu oraz kontynuatorzy
Otwarcie: 11 marca 2017 roku, godz. 12.00
Teatr Wielki w Łodzi

Dodaj komentarz