Europejska Noc Literatury poświęcona naturze

10 współczesnych autorów, 10 czytających i 10 niezwykłych miejsc. 6. edycja Europejskiej Nocy Literatury pod hasłem „Natura” odbędzie się 22 kwietnia, tym razem na wrocławskim Nadodrzu. Czytającymi, którzy potwierdzili udział w wydarzeniu, są aktor i satyryk Jacek Fedorowicz oraz aktorka filmowa i teatralna Izabela Kuna.

6. Europejska Noc Literatury – „Natura” (źródło: materiały prasowe organizatora)

6. Europejska Noc Literatury – „Natura” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Europejska Noc Literatury, organizowana od 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, na stałe już wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu i nieodmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników – w każdej z dotychczasowych edycji wzięło udział około 10 tys. osób, a w roku 2016, w związku z ogromną frekwencją na czytaniach, odbyły się dwie odsłony projektu: 23 kwietnia edycja specjalna dedykowana twórczości Williama Szekspira w 400. rocznicę śmierci, a 19 czerwca – dogrywka na zielonych terenach Wielkiej Wyspy.

„Podczas szóstej edycji Europejskiej Nocy Literatury po raz drugi zaprosimy uczestników na spacer poza ścisłe centrum miasta: tym razem do znanych i mniej znanych zakątków wrocławskiej dzielnicy Nadodrze” – mówi Katarzyna Janusik, koordynatorka projektu. Czytania odbędą się w godzinach 17.00–22.00, a ich tematem przewodnim będzie natura.

Tegoroczna edycja ENL będzie elementem obchodów zakończenia kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO – dzień później, 23 kwietnia, miasto przekaże ten tytuł stolicy afrykańskiej Gwinei, Konakry. Organizatorem ENL jest Biuro Wrocław 2016.

6. Europejska Noc Literatury – „Natura”
22 kwietnia 2017 roku, godz. 17.00–22.00
Wrocław

Dodaj komentarz