Urodziny Factory – spotkanie z Krystianem Lupą i aktorami

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie zaprasza 13 marca na spotkanie z Krystianem Lupą oraz aktorami spektaklu Factory 2, które odbędzie się w przestrzeni instalacji Live Factory 2: Warhol by Lupa.

 „Urodziny Factory 2” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Urodziny Factory 2” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzenie łączy się z trzema, znaczącymi rocznicami – mija dwadzieścia lat od śmierci Andy’ego Warhola, dziewięć lat od premiery spektaklu Factory 2 oraz rok od otwarcia w MOCAK-u instalacji Live Factory 2: Warhol by Lupa, zbudowanej na bazie scenografii do sztuki. Za aranżację spotkania odpowiedzialny jest Adrian D. Kowalski.

MOCAK zaprasza na wyjątkową celebrację srebrnego okresu Factory, kultowego miejsca, założonego w Nowym Jorku przez Warhola, i odtworzonego kilka dekad później przez Krystiana Lupę na potrzeby słynnego spektaklu. Spotkanie będzie okazją do rozmowy z reżyserem oraz zespołem aktorskim na temat spuścizny Andy’ego Warhola, aktualności podejmowanych przez niego działań artystycznych, a także znaczenia spektaklu oraz instalacji w MOCAK-u jako symbolicznego dziedzictwa prawdziwej Fabryki.

Krystian Lupa – reżyser teatralny, scenograf, pisarz i artysta wizualny. Pedagog krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. W swoich spektaklach bada przemiany współczesnej duchowości w kontekście warunków społeczno-politycznych. Skupia się na procesie twórczym i prawdzie teatralnego doświadczenia, a przekraczając granice samego teatru, sprawia, że coraz bliżej mu do performansu, sztuk wizualnych czy instalacji.

Urodziny Factory – spotkanie z Krystianem Lupą i aktorami
13 marcia 2017 roku, godz. 18.00
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie

Dodaj komentarz