• 2017-03-10

Pieśń i romans rosyjski w wielickiej Kopalni

W ramach cyklu Pieśń – Teatr Słowa Opera Krakowska zaprasza na kolejną jego odsłonę – koncert pt. Pieśń i romans rosyjski, który odbędzie się 12 marca w Komorze Jana Haluszki w Kopalni Soli Wieliczka.

Koncert w ramach cyklu „Pieśń –  Teatr Słowa”. Na zdjęciu Katarzyna Oleś-Blacha i Monika Korybalska, Komora Jana Haluszki w Kopalni Soli Wieliczka, fot.. Andrzej Kalinowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert w ramach cyklu „Pieśń – Teatr Słowa”. Na zdjęciu Katarzyna Oleś-Blacha i Monika Korybalska, Komora Jana Haluszki w Kopalni Soli Wieliczka, fot.. Andrzej Kalinowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie można usłyszeć utwory Siergieja Rachmaninowa, Modesta Musorgskiego, Piotra Czajkowskiego, Dymitra Szostakowicza, a zaśpiewają: Iwona Socha, Monika Korybalska, Karin Wiktor-Kałucka, Andrzej Lampert i Wołodymyr Pankiv. Towarzyszyć im będą: Olga Tsymbaluk (fortepian) i Jacek Kopiec (akordeon).

Pieśń stanowi najtrudniejszy sprawdzian warsztatu wokalnego i wrażliwości muzycznej każdego śpiewaka. Trudno o lepszą okazję do wzbogacenia zasobu środków technicznych wokalisty, uwrażliwienia na czystość brzmienia głosu i jego estetykę sonorystyczną niż zaprezentowanie się w repertuarze kameralnym – mówi Katarzyna Oleś-Blacha, pomysłodawczyni i kierownik artystyczny projektu Pieśń – Teatr Słowa.

W Komorze Jana Haluszki odbędzie się jeszcze jeden koncert – LIED – W ojczyźnie Goethego (23 kwietnia). Zabrzmią podczas niego pieśni niemieckie, m.in. Richarda Straussa, Gustava Mahlera i Franza Schuberta, które wykonają: Magdalena Barylak, Wioletta Chodowicz, Adam Szerszeń i Tomasz Kuk, przy akompaniamencie Anny Marchwińskiej (fortepian) oraz kwintetu fortepianowego w składzie: Anna Marchwińska, Paweł Wójtowicz, Piotr Augustyn, Radosław Bukała, Marek Lewandowski.

Realizacja cyklu Pieśń – Teatr Słowa możliwa jest dzięki współpracy Opery Krakowskiej z Kopalnią Soli Wieliczka. Z tą instytucją od wielu lat Opera Krakowska realizuje szereg projektów artystycznych. Ostatnim
z nich były Koncerty Noworoczne.

Pieśń i romans rosyjski
Koncert w ramach cyklu Pieśń – Teatr Słowa
12 marca 2017 roku, godzina 17.00
Kopalnia Soli Wieliczka (Komora Jana Haluszki)

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR