• 2017-03-10

Pieśń i romans rosyjski w wielickiej Kopalni

W ramach cyklu Pieśń – Teatr Słowa Opera Krakowska zaprasza na kolejną jego odsłonę – koncert pt. Pieśń i romans rosyjski, który odbędzie się 12 marca w Komorze Jana Haluszki w Kopalni Soli Wieliczka.

Koncert w ramach cyklu „Pieśń –  Teatr Słowa”. Na zdjęciu Katarzyna Oleś-Blacha i Monika Korybalska, Komora Jana Haluszki w Kopalni Soli Wieliczka, fot.. Andrzej Kalinowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert w ramach cyklu „Pieśń – Teatr Słowa”. Na zdjęciu Katarzyna Oleś-Blacha i Monika Korybalska, Komora Jana Haluszki w Kopalni Soli Wieliczka, fot.. Andrzej Kalinowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie można usłyszeć utwory Siergieja Rachmaninowa, Modesta Musorgskiego, Piotra Czajkowskiego, Dymitra Szostakowicza, a zaśpiewają: Iwona Socha, Monika Korybalska, Karin Wiktor-Kałucka, Andrzej Lampert i Wołodymyr Pankiv. Towarzyszyć im będą: Olga Tsymbaluk (fortepian) i Jacek Kopiec (akordeon).

Pieśń stanowi najtrudniejszy sprawdzian warsztatu wokalnego i wrażliwości muzycznej każdego śpiewaka. Trudno o lepszą okazję do wzbogacenia zasobu środków technicznych wokalisty, uwrażliwienia na czystość brzmienia głosu i jego estetykę sonorystyczną niż zaprezentowanie się w repertuarze kameralnym – mówi Katarzyna Oleś-Blacha, pomysłodawczyni i kierownik artystyczny projektu Pieśń – Teatr Słowa.

W Komorze Jana Haluszki odbędzie się jeszcze jeden koncert – LIED – W ojczyźnie Goethego (23 kwietnia). Zabrzmią podczas niego pieśni niemieckie, m.in. Richarda Straussa, Gustava Mahlera i Franza Schuberta, które wykonają: Magdalena Barylak, Wioletta Chodowicz, Adam Szerszeń i Tomasz Kuk, przy akompaniamencie Anny Marchwińskiej (fortepian) oraz kwintetu fortepianowego w składzie: Anna Marchwińska, Paweł Wójtowicz, Piotr Augustyn, Radosław Bukała, Marek Lewandowski.

Realizacja cyklu Pieśń – Teatr Słowa możliwa jest dzięki współpracy Opery Krakowskiej z Kopalnią Soli Wieliczka. Z tą instytucją od wielu lat Opera Krakowska realizuje szereg projektów artystycznych. Ostatnim
z nich były Koncerty Noworoczne.

Pieśń i romans rosyjski
Koncert w ramach cyklu Pieśń – Teatr Słowa
12 marca 2017 roku, godzina 17.00
Kopalnia Soli Wieliczka (Komora Jana Haluszki)

Dodaj komentarz