• 2017-03-10

Fenek w przestrzeni Instytutu Dizajnu w Kielcach

W przestrzeni Instytutu Dizajnu pojawiła się nowa ekspozycja prezentująca Fenek Studio, małą, rozwijającą się pracownię projektową z Warszawy. Odwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę do 23 kwietnia.

Fenek Studio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fenek Studio (źródło: materiały prasowe organizatora)

W szklanych gablotach zobaczyć można m.in. miniaturę pracowni ceramicznej. Ekspozycja tematycznie nawiązuje do zbliżającego się otwarcia wystawy AKORD w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach, której wernisaż odbędzie się 10 marca.

Więcej o wystawie AKORD w serwisie News.o.pl

Fenek Studio to mała, rozwijająca się pracownia projektowa z Warszawy, założona w 2014 roku przez Agatę Klimkowską i Tosię Kiliś. W kręgu zainteresowań projektantek znajdują się rozmaite techniki rzemieślnicze, choć obecnie, przede wszystkim jest to porcelana. Proces powstawania naczynek Fenek, od projektu po ręczne wykonanie odbywa się całkowicie w pracowni Studia i jest w całości przeprowadzany przez autorki.

Na 25 marca odbędą się wydarzenia towarzyszące wystawie. Zaplanowano warsztaty zdobienia ceramicznych doniczek dla par prowadzone przez Fenek Studio oraz spotkanie autorskie z projektantkami.

Ekspozycja Fenek Studio
Od 6 marca do 23 kwietnia 2017 roku
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz