Kolejne opowiadania Davida Fostera Wallace’a

David Foster Wallace bierze na celownik jednostki, każąc im docierać do najgłębszych pokładów samoświadomości. Już w marcu premiera zbioru opowiadań pisarza, który „jak nikt pisze o hipokryzji i nędzy współczesnej egzystencji, nie oszczędzając nikogo” („Chicago Sun-Times”).

David Foster Wallace, „Niepamięć” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

David Foster Wallace, „Niepamięć” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Dziennikarz poczytnego magazynu, specjalista od reklamy, samobójca wdrapujący się na szczyt budynku, nauczyciel przeżywający na lekcji załamanie nerwowe i jego dziesięcioletni uczeń mający trudności z koncentracją – czy będąc świadkami ich dramatów, jesteśmy w stanie zrozumieć motywacje ich postępowania? Wallace z właściwą sobie chirurgiczną precyzją rozkłada na czynniki pierwsze psychikę bohaterów uwikłanych w absurdy konsumpcyjnego świata.

David Foster Wallace (1962–2008) – pisarz amerykański zaliczany do grona najwybitniejszych postmodernistów schyłku XX wieku. Autor doskonale przyjętych powieści Infinite Jest oraz The Broom of the System, a także zbiorów opowiadań NiepamięćKrótkie wywiady z paskudnymi ludźmi oraz Girl With Curious Hair. Poza beletrystyką zajmował się eseistyką. Przez wiele lat zmagał się z depresją – zmarł śmiercią samobójczą 12 września 2008 roku.

David Foster Wallace, Niepamięć
Premiera: 29 marca 2017 roku
W.A.B.

Dodaj komentarz