Uroczysty performance Zbigniewa Warpechowskiego

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie zaprasza na weekend pełen performance’u. 50 lat działalności obchodzić będzie pierwszy polski performer Zbigniew Warpechowski.

Zbigniew Warpechowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zbigniew Warpechowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

9 marca w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie odbędzie się Uroczysty performance Zbigniewa Warpechowskiego z okazji pięćdziesięciolecia działalności performerskiej artysty. Natomiast 11 marca Zachęta zaprasza na performance Roberta Kuśmirowskiego Aibofobia, który towarzyszy spotkaniu Płaszcz kopisty, w ramach wystawy Życie. Instrukcja. 9 marca w Miejscu Projektów Zachęty odbędzie się pokaz filmów Miloša Tomicia oraz spotkanie z artystą.

Zbigniew Warpechowski (ur. 1938) – to prekursor sztuki performance w Polsce i jeden z pierwszych jej twórców na świecie. Zajmuje się malarstwem, poezją, teorią sztuki, filozofią, a także scenografią filmową. Od 1985 członek II Grupy Krakowskiej oraz międzynarodowej grupy Black Market (od 1986). Debiutował w Krakowie poetycko-muzyczną akcją Improwizacje (1967) z udziałem Tomasza Stańki. Do najsłynniejszych jego akcji należą Dialog z rybą (1974), Dialog ze śmiercią (1976) oraz Champion of Golgotha (1978).

Weekend performancu w Zachęcie.
Uroczysty performance’u Zbigniewa Warpechowskiego
9 marca 2017 roku, godz. 19.00
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR