• 2017-03-09

Najlepsze utwory Nicka Cave’a & The Bad Seeds

5 maja odbędzie się premiera albumu Lovely Creatures, który stanowi podsumowanie 30-letniej twórczości muzycznej Nicka Cave’a & The Bad Seeds.

Nick Cave and The Bad Seeds (źródło: materiały prasowe)

Nick Cave and The Bad Seeds (źródło: materiały prasowe)

Niektórzy nie wiedzą gdzie zacząć z The Bad Seeds. Inni znają całą dyskografię lepiej ode mnie! To wydawnictwo przechodzi przez trzy dekady tworzenia muzyki! To sporo utworów! Wybraliśmy te, które w jakiś sposób się zaznaczyły. Niektóre z nich aż się proszą, żeby je zagrać na żywo. Inne, są naszymi ulubionymi utworami. Niektóre są zbyt ważne, noszą w sobie tyle historii, że nie można ich pominąć. Są też takie, które zwyczajnie się nie przebiły, biedactwa. Te musicie odkryć sami – mówi Nick Cave.

Lovely Creatures to najbardziej złożone podsumowanie twórczości Nicka Cave’a & The Bad Seeds. Zawiera muzykę z ostatnich 30 lat – od debiutanckiego albumu From Her To Eternity, aż po Push The Sky Away – 15. album studyjny grupy. Znalazły się na nim zarówno koncertowe faworytki, takie jak Stagger Lee, czy The Mercy Seat, poprzez kultowe Where The Wild Roses Grow, aż po najnowsze – Jubilee Street czy We No Who U R. Niektóre utwory nowi fani zespołu mogą kojarzyć z filmów i telewizji – jak np. O Childern (z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. I) czy Red Right Hand znane z hitowego serialu Peaky Blinders.

Album został osobiście skompilowany przez Nicka Cave’a oraz Micka Harveya – jednego z założycieli zespołu, z pomocą aktualnego składu The Bad Seeds. Byli i obecni członkowie grupy przeszukali swoje prywatne archiwa, udostępniając wiele niepublikowanych wcześniej zdjęć i pamiątek, które trafiły wraz z kolekcją esejów do specjalnie przygotowanej książki dołączonej do edycji super deluxe.

Lovely Creatures miało pierwotnie się ukazać w 2014 roku, ale premiera została przesunięta, a zespół w międzyczasie zdążył opublikować swój 16. studyjny
album – Skeleton Tree.

Nick Cave & The Bad Seeds 24 października wystąpią na warszawskim Torwarze.

Nick Cave & The Bad Seeds – Lovely Creatures
Premiera: 5 maja 2017 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz