Tylko nie wracaj po nocy – rysuje Marcin Czarnopyś

Wystawa laureata nagrody galerii Arttrakt na Think Tank lab Triennale / Międzynarodowym Festiwalu Rysunku Współczesnego 2016 to opowieść niezwykle osobista, próba spojrzenia na rodzinną przeszłość i analiza autobiograficznych wątków.

Marcin Czarnopyś (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Czarnopyś (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy sposób, w jaki interpretujemy zdarzenia z perspektywy różnych etapów w życiu: dzieciństwa, dorosłości ma wpływ na ich zmieniony obraz, który zostaje w pamięci? Jaką rolę odgrywa miejsce pochodzenia (w wypadku Czarnopysia rodzinne Podkarpacie) ze swoimi tradycjami i regionalizmami? Marcin Czarnopyś do odpowiedzi na te i inne pytania wykorzystuje charakterystyczny dla jego twórczości zestaw elementów: różnorodne obiekty i zdjęcia uzupełnione autorskimi pracami malarskimi czy rysunkowymi. Tworzą one rodzaj pamiętnika z autentycznymi tekstami.

Marcin Czarnopyś (ur. 1989) – w latach 2008–2012 studiował malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Od 2012 do 2015 roku studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od 2015 roku student Środowiskowych Studiów Doktoranckich Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

Marcin Czarnopyś. Tylko nie wracaj po nocy
Od 10 marca do 1 kwietnia 2017 roku
Wernisaż: 10 marca 2917 roku, godz. 19.00
Galeria Sztuki Współczesnej Arttrakt we Wrocławiu

Dodaj komentarz