Malarstwo Julii Curyło

Galeria BWA Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza 11 marca na wernisaż wystawy Julia Curyło. Malarstwo.

„Julia Curyło. Malarstwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Julia Curyło. Malarstwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Styl Juli Curyło to pochodna pop artu Niki de Saint-Phalle i Fernado Bottero, trochę Nikifora, którego postaci też pięknie fruwały po niebie, trochę Hasiora z jego wioskową bogobojnością, Roberta Rumasa, który kupował gipsowe figury Matki Boskiej i Chrystusa w tej samej sieci kościelnych sklepów o wdzięcznej nazwie Dewocjonalia. Szczypta Chagalla i Koonsa. Cała reszta jest pomysłem Curyło. A więc nie mało –  pisze Ryszard Ziarkiewicz.

Malarstwo Julii Curyło przepełnione symboliką, hiperrealistyczne i surrealistyczne zarazem, porusza zagadnienia szeroko rozumianej współczesności i nowoczesności. Curyło interesuje dwuznaczność świata − dziecinność zestawiona z dojrzałością, moralność z rozwiązłością, prawda z fałszem czy piękno z kiczem. Sztuka Julii Curyło nastawiona jest na odbiór intelektualny − wykorzystywana przez artystkę symbolika nie daje się rozszyfrować przy pierwszym zetknięciu z dziełem, zachęca do rozmyślań i odszyfrowania zagadek i ukrytych znaczeń, często pełnych ironii i w ostateczności zachęcających do uśmiechu.

Kurator: Zbigniew Sejwa

Julia Curyło – urodziła się w Warszawie. Studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obroniła dyplom w pracowni malarstwa prof. Leona Tarasewicza i pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego w 2009 roku. Jest autorką obrazów oraz instalacji prezentowanych w przestrzeni publicznej miasta.

Julia Curyło. Malarstwo
Od 11 marca do 16 kwietnia 2017 roku
Wernisaż 11 marca 2017 roku, godz. 17.00
Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz