• 2017-03-09

Polowanie na czarownice trwa!

Czarownice z Salem Arthura Millera to jedno z najważniejszych dzieł dramatycznych XX wieku, w którym proces religijny sprzed trzystu lat staje się pretekstem do dyskusji o współczesnych mechanizmach manipulacji i sprawowania władzy. Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi przygotowuje premierę przedstawienia na 1 kwietnia.

„Czarownice z Salem”, reż. Mariusz Grzegorzek – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Czarownice z Salem”, reż. Mariusz Grzegorzek – plakat (źródło: materiały prasowe)

Spektakl to owoc intensywnej współpracy Teatru im. S. Jaracza ze Szkołą Filmową w Łodzi, przygotowywany z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego. W Czarownicach z Salem zobaczymy zarówno wybitnych wykładowców, jak i studentów legendarnej łódzkiej uczelni. W obsadzie m.in. Agnieszka Więdłocha, Ireneusz Czop, Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego), Michał Staszczak (prorektor uczelni), Matylda Paszczenko oraz aktorska młodzież.

Reżyserem spektaklu jest Mariusz Grzegorzek, wybitny reżyser filmowy i teatralny, jednocześnie rektor łódzkiej filmówki. O przygotowywanym spektaklu mówi:

Choć spotykamy się przy okazji wspaniałego jubileuszu, nie myślimy o uroczystych obchodach. Pracujemy z całych sił nad poruszającym, ważnym przedstawieniem, które jest nie tylko manifestacją naszego artystycznego potencjału, lecz także próbą wzmacniania wspólnoty, by nie zagubić się w coraz bardziej nieprzyjaznym świecie.

Reżyseria, adaptacja, kostiumy, scenografia, projekcje: Mariusz Grzegorzek
Reżyseria światła: Jolanta Dylewska
Dźwięki: Aleksander Raczyński
Asystent reżysera: Daria Kasperek
Inspicjent: Marta Baraszkiewicz

Arthur Miller, Czarownice z Salem
Premiera: 1 kwietnia 2017 roku
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Dodaj komentarz