Made in Blue Republic

Galeria BWA Zielona Góra zaprasza na wystawę grupy Blue Republic: Anny Passakas i Radosława Kudlińskiego. Wystawa Made in Blue Republic jest silnie związana z obecną globalną rzeczywistością.

„Made in Blue Republic” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Made in Blue Republic” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wypełniając większość sali BWA Zielona Góra, pokrywając podłogę tak szczelnie, że zostaje jej niewiele na swobodne poruszanie się, instalacja ze znalezionych, poprzerabianych i gotowych przedmiotów (ready-made) ma w sobie lekkość i jest tak delikatnie wyważona, że łatwo ją zakłócić. Ujawnia ona nietrwałość zamierzeń i wielkich narracji cywilizacyjnych.

Artyści Blue Republic uczynili z braku stabilności swój sposób postępowania i ta jakość jest widoczna we wszystkich elementach projektu – głównej instalacji składającej się z tektury, magazynów, puszek, styropianu, kawałków drewna, blachy, drutu, gruzu, rysunków na papierze i innych materiałach i monumentalnych rysunków wykonanych czarną taśmą klejącą na ścianach galerii.

Czarna taśma jest dla Blue Republic coraz częściej materiałem wyboru: jest narzędziem w ich obecnym kierunku poszukiwań ciążącym ku improwizacji i działaniom performatywnym. Prace same w sobie są tymczasowe, ubogie i ulotne, a czarna taśma radykalnie przekształca i animuje płaszczyznę ścian, wyzwalając trójwymiarowość.

Blue Republic. Made in Blue Republic
Otwarcie 10 marca 2017 roku, godz. 19.00
Wystawa czynna do 2 kwietnia 2017 roku
Galeria BWA Zielona Góra

Dodaj komentarz