• 2017-03-08

Dwie kobiety: światło i cień

Od 10 marca w polskich kinach będzie można zobaczyć film Światło i cień, który swoją międzynarodową premierę miał na MFF w Toronto w 2016 roku. Film to turecko-niemiecko-polsko-francuska koprodukcja w reżyserii Yeşim Ustaoğlu, wstrząsający dramat psychologiczny o spotkaniu dwóch Turczynek pochodzących z różnych światów.

„Światło i cień”, reż. Yeşim Ustaoğlu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Światło i cień”, reż. Yeşim Ustaoğlu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Charyzmatyczna, żyjąca w pozornie udanym małżeństwie Chehnaz pracuje jako psychiatra w odległym nadmorskim miasteczku. Pod jej opiekę trafia w stanie szoku młodziutka Elmas, siłą wydana za mąż za dalekiego krewnego. Chehnaz rozpoczyna trudną terapię, żeby dotrzeć do dwóch kobiet: dziewczyny, która zostaje oskarżona o zabójstwo swojego męża oraz do jej despotycznej teściowej. To spotkanie zmieni życie obu kobiet.

Światło i cień to zmysłowy portret dwóch kobiet pozbawionych prawa do odkrywania siebie, do kochania i bycia kochanymi, a wszystko w kraju rozdartym między nowoczesnością i tradycją.

Światło i cień to produkcja z polskimi wątkami. Film zmontowała Agnieszka Glińska, a muzykę stworzył Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Polskimi koproducentkami filmu są Eliza Oczkowska i Klaudia Śmieja (Aeroplan Film). Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Światło i cień, reż. Yeşim Ustaoğlu
Premiera: 10 marca 2017 roku
Dystrybutor: Madness

Dodaj komentarz