Ogród dzieciństwa Magdaleny Nałęcz

W połowie swojego życia Magdalena Nałęcz maluje obrazy, w których powraca do czasów swojego dzieciństwa. Czy jest to próba podsumowania życia, czy raczej niezwykła nostalgiczna podróż w przeszłość, retrospekcja, przypomnienie najważniejszych miejsc i związanych z nimi emocji? Czy może odczarowanie smutku wspomnień mało radosnych?

Magdalena Nałęcz, „Ogród dzieciństwa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Nałęcz, „Ogród dzieciństwa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaczarowany ogród dzieciństwa Magdy Nałęcz daleki jest od tajemniczego ogrodu Frances Burnett, w którym wciąż rosną róże i inne piękne i delikatne kwiaty, w którym dzieci odprawiają wymyślone przez siebie rytuały, mające pomóc wyzdrowieć przyjacielowi. Jedno jednak w obu ogrodach jest wspólne. Czarodziejska moc uzdrawiania duszy. Moc skrzydeł, które mogą unieść nas wysoko, jeśli odrobinę się postaramy. Nałęcz otworzyła zamknięty od lat ogród. Mam nadzieję, że znajdzie w nim róże i przypomni sobie, że ma skrzydła – pisze Magdalena Kąkolewska.

Magdalena Nałęcz – urodziła się 24 września 1970 roku w Rzeszowie. W 1990 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. W latach 1990-1995 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1995 roku otrzymała Dyplom z Wyróżnieniem z Malarstwa w Pracowni prof. Jana Szancenbacha i Dyplom z Rysunku w Pracowni prof. Sławomira Karpowicza. Od 1995 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Magdalena Nałęcz. Ogród dzieciństwa – odsłona druga
Od 10 marca do 23 kwietnia 2017 roku
Wernisaż: 9 marca 2017 roku, godz. 19.00
Galeria Elektor, Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz