• 2017-03-08

HIM ogłasza pożegnalną trasę koncertową

28 listopada zespół HIM zagra w klubie Stodoła w Warszawie. Po długim milczeniu fińscy giganci rocka HIM ogłosili pożegnalną trasę koncertową, zamykającą ostatni rozdział w ich 26-letniej karierze.

HIM (źródło: materiały prasowe organizatora)

HIM (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po ćwierć wieku splatania ze sobą Miłości i Metalu szczerze uważamy, że HIM wyczerpał swój nienaturalny kurs i musi powiedzieć „adieus”, aby zrobić miejsce dla jeszcze nieodkrytych miejsc, zapachów i dźwięków. Zakończyliśmy zadanie, rozwiązaliśmy zagadkę i przekręciliśmy klucz. Dziękujemy – mówi frontman zespołu, Ville Valo.

Założony w 1991 roku przez wokalistę Ville Valo, gitarzystę Mikko „Linde” Lindströma i basistę Mikko „Migé” Paananena, HIM uważany jest za jeden z najbardziej unikatowych rockowych zespołów na świecie. Wspaniałym pomieszaniem metalu, goth i hard rocka z głębokimi, mądrymi tekstami, HIM zaoferował światu nowe spojrzenie na metal, który znany jest jako Love Metal (jest to również tytuł ich czwartego albumu).

Po 8 albumach studyjnych i dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi, HIM posiadł serca i umysły fanów na całym świecie. Pod ich znakiem rozpoznawczym, Heartagramem, który jest połączeniem pentagramu oraz symbolu serca, czyli śmierci i miłości, które znajdziemy w ich muzyce – HIM wypełniał sale koncertowe i podbijał listy przebojów na całym świecie, zgarniał liczne nagrody, zdobił niezliczone okładki magazynów i stał się pierwszym fińskim zespołem, którego płyta pokryła się złotem w USA.

Teraz, cztery lata po wydaniu ostatniego albumu studyjnego Tears On Tape, HIM wyrusza w pożegnalną trasę koncertową, na której odwiedzi 14 krajów z 35 koncertami.

HIM – koncert w ramach pożegnalnej trasy koncertowej
28 listopada 2017 roku
Klub Stodoła w Warszawie

1 komentarz do artykułu “HIM ogłasza pożegnalną trasę koncertową”

  1. Karolina

    Czekam na Twarz.

Dodaj komentarz