• 2017-03-08

Posłuchaj nowej piosenki Coldplay

To jak gwiazdka w marcu, napisała jedna z fanek po wysłuchaniu nowej piosenki grupy Coldplay. Utwór nosi tytuł Hypnotised i miał premierę 2 marca, w dniu urodzin Chrisa Martina – wokalisty, gitarzysty, pianisty i głównego kompozytora formacji.

Coldplay (źródło: materiały prasowe organizatora)

Coldplay (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że piosenka Hypnotised to część większej całości. „Witajcie. Mamy dla Was nową EP-kę, która ukaże się 2 czerwca tego roku. Nosi tytuł Kaleidoscope i znajdzie się na niej pięć piosenek” – mówi Chris Martin.

Oprócz wspomnianej Hypnotised są to: All I Can Think About Is You, Something Just Like This, Miracles 2 i A L I E N S.

Chris Martin 2 marca skończył 39 lat. Urodził się w miasteczku Whitestone, nieopodal Exeter. Na studia przyjechał do Londynu i właśnie w czasach studenckich poznał Jonny’ego Bucklanda (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), z którym w 1996 roku założył zespół Pectoralz, dwa lata później przemianowany na Coldplay. Jest zagorzałym fanem piłkarskiego klubu Arsenal Londyn, byłym mężem oscarowej aktorki Gwyneth Paltrow oraz ojcem 13-letniej dziś Apple i 11-letniego Mosesa.

Poza wymienioną dwójką w zespole grają jeszcze Guy Berryman (gitara, basowa, chórki, klawisze, instrumenty perkusyjne) i Will Champion (perkusja, chórki, fortepian).

Z Coldplay Chris w ciągu kilkunastu lat wydał siedem studyjnych płyt. Ostatnia z nich to multiplatynowa A Head Full Of Dreams z 2015 roku (podwójna platyna w Polsce). W swej karierze zdobyli ponad 60 nagród, w tym 9 statuetek BRIT, 5 MTV Video Music i 7 Grammy. Na całym świecie ich albumy znalazły ponad 80 milionów nabywców.

Coldplay – premiera utworu Hypnotised
2 marca 2017 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz